Zet Aksesuar Çanta

Askılı Çanta

Kullanım kolaylığı açısından kadınların vazgeçilmezi olan askılı çanta modelleri özel tasarımlarıyla Zet.com’da. Tarzına uygun olan askılı çanta çeşitlerini incelemeden yeterince çantam var deme!

Detaylı Filtrele

416ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 7
Kadınların vazgeçilmezi çantalar sadece eşyaları derli toplu tutmaya yarasaydı moda diye bir şey olmazdı. Tarzına ve stiline şıklık katan modelleri ile çantalar kadınların aklını başından alıyor ve uzun bir zaman da almaya da devam edecek. Hiçbir zaman yeteri kadar çantam var cümlesini bir kadından duyamayacağınız için her yıl başka bir çanta modeli ön plana çıkıyor. Bu yılın kazananı ise askılı çanta modelleri…

Askılı Çanta Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?


Çanta tutkunuysan çanta seçerken sadece modaya ayak uydurmaman gerektiğini bilirsin. Özellikle son yılarda oldukça popüler olan askılı çanta modelleri arasından seçim yaparken kullanım kolaylığını da dikkate alman gerektiğini bilmelisin.

Askılı çanta alırken sadece omzuna mı asacaksın, çapraz mı asacaksın ya da hem omzuna hem de elinde mi tutacaksın? Bu soruların cevabına göre seçimini yapmalısın. Omuza takılan tek askılı çanta modelini fazla dolduramazsın. Çünkü bu kalıbını bozacağı gibi senin duruşunu da bozar.

Hem omuzda hem de elde taşınan askılı çanta modelleri sadece omuzda taşınanlara göre daha kullanışlı olur. Çantan fazla dolu değilken omzunda çok dolu olduğunda da elinde taşıyabilme lüksünü ve avantajını sağlar.

Çapraz askılı çanta modeli tercih edeceksen askı uzunluğunun yeterince uzun olmasına dikkat etmelisin. Çünkü yeterince uzun olmazsa çantan kalça hizasında durması gerekirken belinde durur ve bu hoş bir görüntü vermez. Fakat bu hoş olmayan görünüm geçen yıl moda haftalarında yıkıldı. Özellikle küçük bir çanta modelin varsa kısa askı sorun olmaktan kalktı ve bir trend oldu. Bunun moda olmasını sağlayanların başta Rihanna ve moda haflarına katılanlar oldu diyebiliriz.

Askılı çanta çeşitleri arasından seçim yaparken askı uzunluğuna da dikkat etmelisin. Tıpkı çapraz askılı modellerde dikkat ettiğin askı boyu normal askılı çantalar içinde geçerlidir. Genellikle çok uzun omuz askısı olan çantaların ayarlanabilir askısı olmasına dikkat etmelisin. Aksi halde dizine kadar inebilir çantan ve bu hem hoş bir görüntü olmaz hem de sana rahatsızlık verir.

Tarzına Uygun Askılı Çanta Modeli


Askılı çantanın da tarzına uygun olan modeli olur mu demeyin, olur tabii! Örneğin vintage tarzını benimsiyorsan sana çapraz askılı postacı çantalarını öneriyoruz. Bu modellerin de küçük boylarını ve eski tarz çanta modellerine gönderme yapan desenlerinden olmasına özen göstermelisin.

Klasik stili olanların ise orta boy askılı çanta çeşitleri arasından tek renk olan modelleri tercih etmelerini, sportif tarza sahip olanların ise büyük boy askılı çanta modelleri arasından seçim yapmalarını tavsiye ediyoruz. Hafif kumaşlar, renkli modeller ve modern dizaynlar tam sportiflere göre…

Senin için hazırladığımız bu önerileri dikkate alarak kendi stiline uyan askılı çanta modelleri ve fiyatlarını inceleyerek kendi bütçene uygun olanı gardırobuna ekleyebilirsin.