Odaların havasını bir anda değiştiren, tavana güzellik katan avizeler birbirinden farklı model ve tasarımlarıyla Zet.com’da. En uygun fiyat seçeneklerinin olduğu modern ve klasik avize modellerini hemen incele!

Detaylı Filtrele

1ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 1

Tasarım Avize Modelleri


Avize seçimi bulunduğunuz ortamın havasını bir anda değiştireceği için oldukça önemlidir. Doğru yapılmış avize seçimi ile odanız bir anda modern olsa bile ışıltılı bir seçim ile gösterişli hale getirebilir.

Salondan mutfağa, balkondan yatak odasına kadar eve ışık veren tek aksesuar olan avizeler yaşam alanlarınızı aydınlatırken evin tarzını yansıtan en şık dekoratif aksesuarlardan biridir. O nedenle her odaya farklı stilde bir model seçebileceğiniz avizeleri alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmeden alışverişe başlamayın.

Avize Seçimi Nasıl Yapılır?


Avize seçerken öncelikle avizenin bulunduğu ortamı ne kadar aydınlatmasını istediğinize karar vermelisiniz. Işıklı, aydınlık bir oda istiyorsanız metrekareye göre seçim yapmalısınız. Büyük odalara 4-5-6’lı lambalı modelleri seçmeye özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Küçük odalara ise tek lambalı modelleri satın alabilirsiniz.

Salonlar evin en gösterişli ve dikkat çeken odasıdır. O nedenle avize modelleri arasında en fazla çeşitlik salona ayrılmıştır. Oturma odası veya yatak odasından daha farklı ve büyük bir avize seçmelisiniz. Salonlara genellikle taşlı ve sarkık avizeler seçilmektedir. Fakat bu bir kural değildir.

Salon için avize seçimi yaparken odanın her noktasını belirli bir düzeyde aydınlatacak şekilde avize almalısınız. Ayrıca salonlarda yemek odaları da bulunduğu için oturma grubu tarafına ve yemek odası tarafına olmak üzere iki adet ve genellikle aynı avize çeşidi tercih edilir. Aydınlatma kadar önem taşıyan avizeler ise kesinlikle salon ve yemek odalarının tarzına uygun seçilmelidir. Klasik bir seçim yaptıysanız mutlaka klasik, modern bir salonunuz varsa modern avize tasarımları arasından bir model beğenmenizi tavsiye ediyoruz.

Diğer odalara avize seçimi yaparken oda metrekaresi salon kadar geniş olamayacağı için tek bir avize satın alabilirsiniz. Fakat yine odanın tarzına uygun bir model seçmeniz gerekir.

Bu önerilerden sonra şimdi seçiminizi yapabilirsiniz. Avize çeşitleri ve fiyatları arasından bütçene ve aydınlatmak istediğin odaya uygun modeller burada!