Zet Ev & Yaşam Mutfak

Bardak Altlığı

Sunumunu bambaşka bir havaya sokan sunum tepsileri ve bardak altlıkları en farklı tasarımları ile Zet.com’da. Sen de sofranın havasını bir anda değiştirmek istiyorsan senin için seçtiğimiz bardak altlıklarını hemen incele!

Detaylı Filtrele

61ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 2

Bardak Altlığı Neden Kullanılır?


Geçmiş zamanlarda bardak altlıklarını gittiğimiz barlarda ya da kafelerde görürdük. Genellikle reklam içerikli olur ve kartondan tasarlanırlardı. Amacı ise bardak altlıkları soğuk içeceklerin içeceğin ısınması ile bıraktığı suyu ve sıcak içeceklerin de yüzeye doğrudan temas etmesi ile oluşturduğu izi engellemesidir. Böylece leke bırakmayan koruyucu bir ürün olduğunu ispatlar. Özellikle iş yerlerinde görsel açıdan akılda kalıcılığından dolayı da tercih edilen bardak altlıkları özel tasarımlar ile zenginleştirildiğinde harika bir reklam ürünü olması ile de ünlüdür.

Peki, iş yerleri için gerekli olan bu ürünü ev dekorunda neden kullanıyoruz diye bir düşünceye kapıldıysan hemen açıklayalım; hem hoş bir sunum gerçekleştirmesi hem de lekelere karşı önlem almak amacıyla son yıllarda evlerde de fazlasıyla tercih edildiği bilinmektedir. Eh, misafirin gittikten sonra ceviz masan için üzülmeyi tercih etmezsin değil mi?

Ev dekorunda reklam ürünü almayacağın için seçim yaparken fazlasıyla seçeneğin olduğunu da bilmelisin. Genellikle 4’lü bardak altlığı seti alınsa da son yıllarda farklı tasarımlarda bardak altlıkları ile evine renkli bir dekor sağlayabilirsin. Özellikle dizi ve film hayranlarına Star Wars, Game Of Thrones temalı ya da film karakterli bardak altlıklarını öneriyoruz. Hatta Star Wars filmlerine tutkuyla bağlı olan bir arkadaşın varsa ona evine giderken Star Wars temalı bardak altlığı hediyesi aldığın zaman yaptığın bu jesti unutmayacağına emin olabilirsin.

Evinde minimal bir tarzın varsa sana mermer bardak altlıklarını öneriyoruz. Modern ve daha genç bir tarzın varsa doğal taş bardak altlıklarını ya da tasarım baskılı bardak altlıklarını satın alabilirsin. Özellikle kedi başta olmak üzere hayvan figürü, ünlülerin portreleri ve çiçek desenlerinin en çok tercih edilenlerin başında geldiğini de bilmeni isteriz. Vintage ve retro tarzı sevenler ise ahşap bardak altlıklarından vazgeçmemeliler.

Sunum Tabaklarının Servisteki Önemi


Sunum tabakları artık sadece restoranlarda değil ev dekorunda da oldukça önem verilen bir aksesuar. Yalnızca yemek ile değil, içeceklerle servis edilmesi de sunum tabaklarının dikkat çekici olmasını sağlıyor. Özellikle kafelerde, çay ya da kahve ile o bardağın tabağını getirmek yerine sunum tabağı ile servis edilmesi yanında ikram edilen kurabiye ya da suyun daha hoş bir sunum ile yapılmasına olanak sağlıyor.

Son yıllarda ahşap sunum tabakları fazlasıyla trend olduğu için evine hem sade ahşaptan tasarlanan hem de desenli ahşap çay ve kahve tabaklarını öneriyoruz. Eğlenceli ürünleri seven arkadaşlarına hediye olarak da götürebileceğin susam sokağı temalı bardak altlığı ve kurabiye canavarı temalı ya da küçük prens, hayvan figürü gibi çizimleri olanları incelemelisin.

En Çok Tercih Edilen Bardak Altlıkları Nelerdir?


Son yıllarda en çok tercih edilen bardak altlıkları esprili bardak altlıkları oluyor. Bunların başında ise film ya da ünlü oyunların karakterleri geliyor. Özellikle God of War ahşap bardak altlığını sevmeyecek bir erkek tanımıyoruz. Son döneme damgasını vuran Avengers bardak altlığı seti ile Game of Thrones ve Batman serisi bardak altlıkları da en çok tercih edilen bardak altlıklarından bazıları.

Ahşap bardak altlıklarının dışında mermer ve seramik bardak altlıkları da oldukça revaçta. Fatma’nin Eli seramik bardak altlığı en çok tercih edilenlerin başında olsa da küçük Prens kitabından alıntıların olduğu ve yine filmden sözlerin bulunduğu Sevli Boylum Al Yazmalım bardak altığı da en çok satanlar arasında.

Masa dekoruna ve sunumuna etki edecek olan bardak altlıkları modelleri ve fiyatları arasından bütçene en uygun olanları hemen incele. Birbirinden farklı tasarım işi bardak altlıkları ve sunum tabakları arasından sana hitap eden modeli bulacağına ve mutfağına ekleyeceğine eminiz.