Kış aylarının en güzel aksesuarlarından biri olan bere modelleri Zet.com’da. En dikkat çekici ve farklı el yapımı bere modellerini incelemek için hemen tıkla!

Detaylı Filtrele

127ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 3

2019 Yılının Bere Trendleri


Yıllara özel bere trendi mi olur diye düşünenlerin bir adım geri çekilmesini istiyoruz. Çünkü her ne kadar aynı görünse de bere modelleri birbirinden hem kumaş hem de materyal olarak oldukça farklıdır. 2018 yılının ve hatta 2017 yılının en trend bere modeli ponponlu modellerdi. Hatta ponponu kafanın en tepe noktasından aşağı sarkıyorsan doğru bereyi bulduğun için seni alkışlayabilirdik. 2019 yılında ise iki renk ponponlu bere modelleri yine moda fakat bu yılın trendi kürklü bere modelleri olacak. 2018 ve 2019 kışının en trend tasarımı olan kürkler kafalara da taşınacak. O yüzden sen de hemen kürklü bir bere satın almayı ihmal etme.

Bere Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?


Peki, kışın olmazsa olmaz aksesuarlarının başında olan bere modelini satın alırken dikkat etmen gereken en önemli şeylerin neler olduğunu biliyor musun? Bilmiyorsan hemen açıklayalım. Bere satın alırken seçtiğin berenin yüz tipine ve saç rengine uygun olmasına dikkat etmelisin. İşte tek yapman gereken bu!

Yüz Şekline Göre Bere Seçimi


Bakışlarını ve duruşunu bir anda değiştirecek olan bereleri yüz tipine göre seçersen kışın soğuğundan korunduğun gibi stiline de vurgu yapmış olacaksın. Bu konuda fazlasıyla şanslı olan oval yüz tipli kadınları es geçiyoruz çünkü onlara her model yakışıyor. Kalp yüz tipine sahip olanlar çeneleri dar olduğu için pilot biçimli bere modellerini tercih etmeliler. Kare yüz tipindekiler yüzlerinin şeklini yumuşatmak için yuvarlak ve asimetrik modelleri takmalı. Yuvarlak yüz şekline sahip olanlar ise yüzlerini uzatmak için ponponlu ve tepesi yüksek bir model seçmeli. Dikdörtgen veya uzun yüz tipindekiler ise tepesi yüksek modellerden uzak durmalı ve salaş bere modellerini tercih etmeli. Tıpkı ressam beresi adı verilen modeller gibi.

Saç Rengine Göre Bere Seçimi


Eğer fazla dikkat çekmeyen bir görüntü sergilemek istiyorsan saç rengine yakın bere renklerinden birini tercih etmelisin. Fakat dikkat çekici bir görüntü yakalamak için ya da aksesuarlarınla öne çıkan bir stil yaratmak için saç renginle kontrast yaratacak bir bere modeli seçmeni öneriyoruz. Sarışınlar iki renkten uzak durmalı tek renk bere takmalı. Kırmızı, yeşil, gri ve siyah onların rengi. Kahverengi ve kumral renk saça sahip olanların çift renk bere modeli kullanmasında sakınca yok. Kahverengi-yeşil, mavi-beyaz, çikolata, sütlü kahve gibi renklerde harika görünürler. Siyah saçlılar ise bordo, kırmızı, siyah ve beyaz renklerini tercih edebilir.

Çocuklar İçin Bere Seçimleri


Ufak çocuklar için bere kışın soğuğundan korunmak için şart olan bir aksesuardır. Böylece kulaklarını rahatlıkla koruyabilir ve hasta olmasını önleyebilirsin. Fakat çocuklara bere takmak sanıldığı kadar kolay bir şey değildir. Eğer sen de çocuğun senden kaçmadan beresini taksın ya da kara kışta kafasından çıkarmasını istemiyorsan sana vereceğimiz önerileri dinlemelisin.

Öncelikle çocuklar için bere seçimi yaparken dikkat çekici olmasına dikkat etmelisin. Son dönemlerde oldukça trend olan hayvan figürlü ve motifli bere modelleri çocuğun için ilgi çekici olabilir. Aslan, köpek, eşsek, baykuş, çilek, elma gibi motiflerden hazırlanmış bereler çocukların takmak isteyeceği bere çeşitleridir. Bir de fazlasıyla renkli olmasına ve sürekli çıkarmasını önlemek için de bağlamalı olmasına özellikle dikkat etmeni öneriyoruz.

Önerilerimizi dikkate alarak sana özel seçtiğimiz bere modelleri ve fiyatları arasından bütçene uygun olanları kış bitmeden hemen satın al. Farklı kumaş ve materyallerden tasarlanmış el yapımı bere çeşitleri seni bambaşka bir havaya sokacak