Zet Aksesuar Çanta

Bez Çanta

Festivallerin ve kitapçıların vazgeçilmez tasarımı bez çantalar en güzel tasarımlarıyla Zet.com’da. Sen de bu akıma eşlik etmek için bez çanta modelleri arasından tarzına uygun modelleri incelemek için hemen tıkla!

Detaylı Filtrele

102ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 2

Bez Çanta Modelleri


Şehir hayatının vazgeçilmezi bez çantalar eski zamanlarda sadece festivallerde, kitapçılarda ve çarşıda pazarda kullanılır veya eşantiyon olarak hediye edilirken günümüzde kurtarıcı çanta olarak baş tacı ediliyor.

Genellikle çift askılı –bu askılar sırt çantası olarak değil omuza takılanlardır- fermuarı ve çıtçıtı olmayan açık olarak satılan bez çantalar genellikle bej renklidir. Bunun nedeni üzerine rahatlıkla mesaj, desen ve resim işlenebilmesidir. Bez çanta kumaşı olarak kullanılan öne çıkan hammaddeler pamuk, gabardin, Amerikan bezi ve dokusuz örgüsüz kumaşlardır. Bunun nedeni hem kolayca yıkanabilir olması hem de üzerine işleme yapıldığında yapılan işlemelinin tutması içindir.

Bez Çanta Kullanımı

Bez çantaların kullanım alanları arasında fotoğraf makinası, ayakkabı torbası, örgü çantası ve kitap, defter taşımak sayılabilir. Hatta plastik torbaların yerine alışveriş torbası olarak bile tercih edilir. Bez çantalar özellikle büyük çanta taşımak istemeyenler için harika bir seçim. Küçük çantanıza sığdıramadığınız şeyleri bez çantanızda taşıyabilir üstelik bu şekilde trendleri de yakalayabilirsin.

Bez çanta trendi yayılana kadar genellikle bohem gençlerin ve doğa dostu olan kişilerin tercihiyken, tasarımcıların da tasarlamasıyla neredeyse herkesin tercih ettiği bir çanta oldu.

Alışverişlerde poşet kullanmak yerine de tercih edilebilen bez çantalar ile çevreyi de koruyabileceğin gibi tekrar tekrar da kullanabilirsin. Üstelik dayanıklı ve uzun süreli olduğu için ömürlüktür.

Bez çanta tasarımları arasında en çok öne çıkan modeller arasında meyve desenli ve ünlü görseli işlenen modeller gelmektedir. Özellikle Frida, John Lennon, Van Gogh gibi ünlülerin yanı sıra ananas, baykuş, İstanbul ve Paris gibi şehirlerin simgeleri de sergilenmektedir.

Bez çantaların en büyük avantajı onları takarken giydiğiniz kıyafetin önemi olmayışıdır.

Bu önerileri dikkate alarak senin için seçtiğimiz farklı modellerdeki bez çanta çeşitleri ve fiyatlarını inceleyerek seçimini yapabilirsin. Haydi, seçimini yap!