Zet Takı

Bileklik

Tarzını aksesuarlarla yansıtmak için modası asla geçmeyen ve özel tasarımları ile kişiselleştirebileceğin erkek ve kadın bilekleri Zet.com’da. Sezonun öne çıkan bileklik modellerini hemen incele!

Detaylı Filtrele

788ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 14

Tarzını Aksesuarlarla Yansıt


Son yıllarda değişen trendler, tekrar tekrar moda olan akımlar ile modern mi, minimal mi, bohem mi olacağımızı şaşırdık. Bir de moduna göre giyinmenin verdiği özgürlük işin içine girdiği zaman tek bir stile bağlı kalmanın imkansız olduğu bir zaman dilimindeyiz. Eğer senin vazgeçilmez bir stilin var ve sürekli ona uygun olarak tarzını yaratabiliyorsan ne ala fakat günümüz modasında bu pek mümkün olmuyor. Peki, tarzını sürekli değiştirmenin bütçesel zorluğu nedeniyle sen tekdüze bir tarzda olmak zorunda mısın? Tabii ki hayır!

İşin en büyük sırrı kıyafetini tamamlayacak aksesuarları doğru seçmekte yatıyor. Sürekli farklı kıyafet alarak her 6 ayda bir değişen sezonlara ayak uydurmak zor. Fakat aksesuarlarını zenginleştirerek tarzında değişiklikler yapmak mümkün. Üstelik bu şekilde bütçeni de sarsmadan farklı stilleri deneyebilirsin. O halde tarzına etki edecek aksesuarları inceleyelim.

Tarzına Etki Eden Aksesuar Bileklik Modelleri Nelerdir?


Tarzına etki edecek aksesuarların başında kolyeler, bileklikler, şallar ve şapkalar geliyor. Ayakkabı ve çanta ise bu dörtlünün arasına sonradan katılıyor. Son yılların vazgeçilmezi ise bileklikler. Hem kadın hem de erkeklere özel bileklik modelleri artık saatlerden bile fazla tercih edilen bir aksesuar oldu. Geçmişte en fazla modeli olan ipli bilekliklere artık, deri, desenli, altın, gümüş, geometrik desenli, hayvan figürlü ve kişiye özel tasarım bileklikler eklendi. Senin tek yapman gereken tarzını belirlemek ve ona uygun bileklik seçmek.

Etnik bir stil yaratmak istiyorsan el yapımı etnik desenli bileklik modellerini ya da origami hayvan figürlü bileklileri tercih edebilirsin.
Minimaller için önerimizse geometrik desenli bilekliler ve harfli minimal bileklik modelleri. Özel günlerde ise altın kaplamalı bileklikler, 14K pırlanta bileklik modelleri ile harika görüneceksin. Günlük stilinde ise daha fazla kullanılabilir ve her tarz ile uyum sağlayacak modelleri seçmelisin. Örneğin doğal taşlı bileklik modelleri bunların başında gelir. Turkuaz taşlı, gümüş ametist ya 925K gümüş bileklik modellerinden birini tercih edebilirsin. Nazara inananlardansan nazar boncuklu bileklik modelleri vazgeçilmezin olmalı. Özel birine hediye etmek istersen sana kesinlikle el yazısı gümüş bileklik modelini öneriyoruz.

Bileklik Kadın Aksesuarı mıdır?


Bilinen en büyük yanlışlardan biri de budur. Bileklikler asla kadınların tekelinde olan bir aksesuar değildir. Hatta erkeklere çoğu zaman daha fazla yakışan ve onların bileklerinde daha hoş ve zengin duran tek aksesuardır da diyebiliriz. Bu konudaki en büyük yanlış kadınların aksesuara olan düşkünlüklerini sadece onlara özelmiş gibi algılamakta yatıyor. Kadınlar nasıl geçmişte sadece erkeklerin taktığı fötr şapkaları tarzlarını belirlemek için erkeklerden çaldıysa erkekler de bileklikler konusunda aynı özgürlüğe sahip. Tek eksik olan biraz özgüven.

Erkekler Hangi Bileklikleri Tercih Etmeli?


Genellikle motorcu ya da metali diye tabir edilen tarzı sevenler baylar eskiden beri deri bileklik modellerinden vazgeçemezlerdi. Bugünlerde deri modeller yine trend, fakat son iki yıla damgasını vuran modeller boncuklu bileklik modelleri. Hatta ünlü oyuncuların kırmızı halı törenlerinde doğal taşlı bileklikleri saatler ile kombine etmesinden sonra bu bir trend olarak sokağa inci. En çok tercih edilen boncuklu erkek bileklik modeli renkli ve doğal taşlı olan bilekliklerdir. Akik, mercan, ametist ve hematit taşlı gümüş bileklikler son dönemin vazgeçilmezlerinden.

Sen de stiline etki edecek olan bir aksesuar arayışındaysan senin için seçtiğimiz birbirinden güzel bileklik modellerini ve fiyatlarını inceleyerek seçim yapabilirsin.