Zet Giyim Ayakkabı

Bot & Çizme

Zarif ve şık tasarımlı stilini farklılaştıracak bot modelleri en özel tasarımlarıyla Zet.com’da. Her yaşa ve zevke hitap eden özel tasarım botları incelemeden bu kış ne giyeceğine karar verme!

Detaylı Filtrele

17ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 1
Neredeyse 2013 yılından beri hayatımızda olan kısa botlar sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Zımbalı, deri, tokalı, tek renk ya da taşlı olmak üzere tarzına şıklık katacak birçok modeli var botların. Peki sen kısa bot modelini veya çizmeni bu kış neye göre seçeceksin karar verdin mi?

Aslını sorarsan neye göre karar vermeden daha önemlisi bacak yapına göre seçmen olur. Çünkü alt baldırların çok kalınsa bazı kısa botlar sana uygun olmayabilir. O nedenle seçtiğin bot çeşidini doğru kombine etmelisin.


Kısa Bot Modeli Kimlere Yakışır?
Bootie adı verilen kısa botlar bilekte biten ve bileğin biraz üzerinde biten botlardır. Bileği saran modelleri olduğu gibi bol olan modelleri de vardır. Peki, sen hangi modeli seçmelisin? İşte bu sorunun cevabı bacak biçimine göre değişir.

Düzgün bir bacak yapısına sahipsen her tip kısa bot giyebilirsin. Özellikle uzun boylu ve düzgün bacak yapısına sahip olanlara daha çok yakışır kısa bot modelleri. Eğer alt baldırların kalın ve normal veya kısa boyluysan kısa botlar bacak boyunu daha kısa göstereceği için çok doğru bir seçimle kombine etmen gerekir. Örneğin bu yılın modası bol ve kısa pantolonlar ile kısa bot giymekten kesinlikle kaçınmalısın.

Kısa Bot Nasıl Giyilir?
Bacak boyu kısa olanlar kısa bot çeşitlerinden bileği saran bot modelleri yerine bilek kısmı bol olan bot modellerini seçmeliler. Skinny jeans veya tayt ile tercih etmek yerine maksi etekler veya elbiseler ile kombine edebilirsin. Mutlaka tayt giymek istersen ise botunun rengi ile aynı renkte tayt gitmeni tavsiye ediyoruz. Böylece bacağını kesen bir görüntü vermeyeceksin. Dar pantolon veya tayt ile topuklu kısa bot giymekte bacağını daha uzun gösterir.

Düzgün bacak yapısına sahip olanlar midi eteklerle ile de kombine edebilirler. Fakat kısa bot çeşidini çok doğru seçmeye özen göstermeliler. Salaş olan veya bu yıl moda olan pilili etekler çok doğru bir seçim olacaktır.

İnce ve uzun bacaklara sahip olanlar kısa botları her türlü giymekte özgürler çünkü çok fazla uğraşmadıkları sürece kötü bir görünüm yakalamaları neredeyse imkansızdır. Fikrimizi sorarsanız kesinlikle boyfriend jeanler ile kombine etmelerini tavsiye ediyoruz. Çünkü bu hem zor ve hem de risklidir ama doğru yapılırsa seni stil sahibi ve şık yapar. Burada dikkat etmen gereken tek şey jeaninin paçasını ince kıvırmak ve teninin görünmesine izin vermek olmalı.

Tüm bu önerilerimizi dikkate alarak kendi stiline uyan kısa bot ve çizme modellerini inceleyerek gardırobuna ekleyebilirsin. Stiline şıklık katacak olan bot modelleri ve fiyatları arasından sana uygun olanları hemen satın al!