Odaları kişiselleştirmek ve havasını değiştirmek için tercih edilen duvar süsleri en güzel ve farklı tasarımlarıyla Zet.com’da. Her çeşit duvar süsü bulabileceğin tasarımları hemen incele!

Detaylı Filtrele

266ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 5
Duvar süsleri arasında resimler, tablolar, dekoratif hayvan figürleri, raflar, aynalar, pano ve raflar bulunur. Eskiden duvarları boş bırakmak modayken şimdi her odada bir veya birden fazla dekoratif duvar süsü görmek mümkün. 15 20 yıl öncesine sadece salonlarda duvar süsü bulunurken- oda genellikle yemek grubunun aynası olurdu- şimdi hem her odada hem de birkaç tane duvar süsü ile karşılaşabiliyoruz. Peki nasıl duvar süsü seçmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Duvar süsü seçimi kesinlikle kurallara bağlı kalınarak seçilmesi gereken aksesuarlardan değildir. Modern ve beyaz mobilyalarla döşenmiş bir eve ahşap veya metal duvar süsü aşamazsınız diye bir kural yoktur. Çünkü duvarların kendine özgü bir alanı vardır. Tek yapmanız gereken yoğunluğuna ve takılış biçimine dikkat etmektir.

Duvar süsü olarak tabloları tercih etmeyi planlıyorsanız nasıl asmanız gerektiğini de düşünmelisiniz. Duvar süsünü asimetrik mi düz mü takacaksınız önce buna karar vermelisiniz. Derli toplu ve düzgün bir görünüm için simetrik, farklı bir görünüm için asimetrik takabilirsiniz. Asimetrik taktığınızda tablo aralıkları önem taşımazken simetrik olmasını istiyorsanız her tablo aralığını ölçerek özellikle eşit boyutlardakileri yan yana asarak duvar süsünüzü takmalısınız. Farklı boyutlarda tablo kullanacaksanız en büyük parçanın en altta olmasına dikkat etmelisiniz.

Aynalarda tablolar gibi büyük tek bir ayna da takabilir, küçük küçük birkaç tane de tercih edebilirsiniz. Duvar süsü olarak aynalar odalara derinlik katacağı için küçük alanlarında kurtarıcısıdır.

Son dönemlerde sticker denilen yapıştırma duvar süsleri de oldukça şık bir hava yaratmanıza yardımcı olacaktır. Bunlar arasında mesaj içerikler, dünya, şehir simgeleri ve hayvan figürleri de bulunmaktadır.

Unutmamanız gereken tek şey duvar süsünü yerden tavana kadar asmıyor, sadece bir veya birkaç parça seçiyorsanız en orta noktasının göz hizasında olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz.

Tüm bu önerilerimiz göz önünde bulundurarak senin için seçtiğimiz en güzel duvar süsü modelleri ve fiyatları arasından uygun olanları inceleyerek seçimini yapabilirsin.