Zet Giyim Aksesuar

Çorap

Dost başa düşman ayağa bakar ve stil detaylarla saklıdır diyorsan aradığın çorap çeşitleri Zet.com’da! Her zevke uygun çorap modası için Zet.com’da bulunan çorap modellerini incelemeden alışveriş yapma!

Detaylı Filtrele

31ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 1
İş için siyah, spor için havlu beyaz çorap giymek artık çok eski zamanlarda kaldı. Şimdinin çorap modası renkli ve desenli çoraplar. Üstelik bu tarz çorapları giymek için renkli bir kişiliğe ihtiyacın bile yok, stil sahibi ol yeter! Peki nasıl diyorsan işte açıklıyoruz.

Evet, renkli çoraplar 2016 yılından beri moda ve artık önüne geçilmez bir hal aldı fakat çorap giymenin de bir adabı var! Her kıyafetin altına istediğin çorabı giymemelisin. Çorap giyerken dikkat etmen gereken hususlar olduğunu unutmamalısın.

Çorap Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?


Kadın ya da erkek olman fark etmez, çorap giyerken veya seçerken dikkat etmen gereken kurallar vardır. Mesela erkekler eski zamanlarda özellikle takım elbise giydiklerinde çorap seçimini gömlek rengine göre yaparlardı. Yani pembe gömlek giyiyorsan pembe çorap giymelisin. Geçmişte erkeklerin pembe, mor, sarı gibi renklerde gömlek giymedikleri için renkli çoraplar o zamanlar pek ön plana çıkmıyordu. Fakat şu an da bu kuralı rahatlıkla uygulayabilirsin. Üstelik “Takım elbisenin altına bu renk çorap mı olur!” diyenlere de bu çorap giyme adabı diyebilirsin bile! Bu kadar iddialı olmak istemezsen pantolon veya ayakkabı renginin bir ton açığı ya da koyusunu tercih edebilirsin. Takım elbisenin altına renkli fakat desensiz çorap, jeanler ile ise desenli çoraplar tercih etmelisin. Beyaz çorap ise ne olursa olsun sadece spor yaparken kullanmalısın.

Özellikle baylar çoraplarının bittiği nokta ile pantolonlarının başladığı noktada bacaklarının görünmemesine de dikkat etmeliler.

Kadınlar ise her zamanki gibi çorap giyme konusunda da daha özgürler. Desenli, renkli, hayvan figürlü çoraplar gibi oldukça zengin seçime sahipler. Sadece elbise veya etek giyildiğinde seçilen çorap mutlaka giyilen renkler ile uyumlu olmalı aksi halde fazlasıyla rüküş duracaktır.

Renkli Çorap Modasını Uygulama Tekniği


Son birkaç yıldır ve özellikle 2016 yılında öne çıkan renkli çorap modasını uygulamak sanıldığı kadar zor değil. Öncelikle hem renkli hem de figürlü bir model tercih edeceksen üst giyiminin abartılı olmamasına dikkat etmelisin. Jean giydiğinde ise renkli çorabını ayakkabına yakın tonlarda veya çok sırıtmayacak şekilde seçmelisin. Örneğin puantiyeli bir ayakkabın varsa çizgili çorap giymemelisin.

Tarza Uygun Çorap Seçimi


Klasik ve minimal bir stilin varsa desenli çoraplardan uzak durmalısın. Siyah renk çorap senin için bulunmaz hint kumaşıdır ondan vazgeçmeni önermiyoruz. Renk olarak en fazla lacivert, füme ve kahverengi çorapları tercih etmelisin. Spor giyim stilini benimseyenler ise renk ve desen konusunda özgürler. Puantiye, kareli, figürlü, yemek desenli, filmlere gönderme yapan çoraplar gibi son trendlere uygun çorap modellerini tercih edebiler. Maksimal bir stile sahip olanlar ise turuncudan mora, bulut deseninden batman desenine kadar her detayda özgüler. Seçtiğin çorap ile mesajını çok kolay iletebilirsin.

“Çorap nereden alınır?” sorusunun cevabı Zet.com’da. Senin için hazırladığımız önerilerimizi dikkate alarak kendi stiline uygun çorap modellerini inceleyebilirsin. Çorap seçimin yaparken sana verdiğimiz bilgiler doğrultusunda çorap modelleri ve fiyatları arasından bütçene uygun olan modelleri hemen satın al!