Zet Aksesuar Çanta

Cüzdan

Çantadan çıkardığın anda stilinin bir yansıması olarak göze çarpan en güzel cüzdan modelleri Zet.com’da. Her tarza uygun elde işlenmiş özel tasarım cüzdan çeşitlerini incelemeden seçimini yapma!

Detaylı Filtrele

160ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 3
Geçmişte içine sadece para ve kredi kartı koymaya yarayan cüzdanlar artık tarzına şıklık aksesuarlar arasına girdi. Öyle ki eski zamanlarda kullanışlı olmayan ve ihtiyacı tam olarak karşılamayan modeller tercih edilmezken şimdi sadece bozuk para cüzdanı olan şekilli cüzdanlar bile satın alınıyor.

Erkeklere Uygun Cüzdan Modelleri Nelerdir?
Erkek cüzdanı alırken cüzdanın en önemli özelliği cüzdanın boyutudur. Genellikle baylar cüzdan seçimi yaparken kare deri cüzdan modelleri arasından seçim yaparlar. Bunun nedeni ise pantolon ceplerine ya da gömlek cebine sığabiliyor olmasıdır. Nadiren de olsa dikdörtgen cüzdan kullanan erkekler vardır. Bu tarz cüzdan kullananlar daha çok takım elbise ya pardösü ceplerinde taşırlar cüzdanlarını...

Kadınlara Özel Cüzdan Modelleri Nelerdir?
Bayan cüzdan modelleri erkeklerin cüzdanlarına göre daha detaylı ve çeşidi boldur. Çünkü cüzdanı elimizde, çantamızda, cebimizde taşıma özgürlüğüne sahibiz. Hatta birçok kadın öğle arasında ya da bir AVM’de çantasız tek bir cüzdan ile rahatlıkla dolaşabilmektedir.
O nedenle genellikle dikdörtgen ve fazla gözü olan cüzdanları tercih ederler. Üstelik çoğu zaman tek bir cüzdan ile yetinilmez, bozuk para cüzdanı olarak ayrıca küçük fermuarlı bir cüzdan daha taşınır.

Bozuk para cüzdanı genellikle desenli, fermuarlı ve minik boyutlarda olur. İçine bozuk paradan başka bir şey koyulmaya gerek duyulmaz. Böylece büyük cüzdanın içinde bozuk para aramaktan da kurtulmuş olurlar.

Cüzdan Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
Cüzdan seçimi yaparken cüzdan boyutu tek başına yeterli değildir. Küçük de olsa büyük cüzdan da olsa mutlaka iç bölmelerine dikkat etmelisin. Kredi kartı bölmesi, kağıt koyma alanı- ki bu alana genellikle kredi kartı fişi konulur- bozuk para koyabilmek için fermuarlı ya da çıt çıtlı bir alan ve nüfus kağıdı , ehliyet ya da sadece resim koyabilmek için şeffaf bir bölmesi olmasına dikkat etmelisin.

Cüzdan Hangi Kumaştan Yapılmalı?
En çok tercih edilen cüzdan kumaşı deridir. Bunun nedeni hem daha dayanıklı hem de şık bir görünüm sağlar. Deri dışında kumaş cüzdanlarda son yıllarda oldukça popülerdir. Fakat kumaş cüzdan seçerken çok dikkatli olmak gerekir. Fazla kir tutabileceği için sık sık temizlemeye özen göstermelisin.

Tüm bu önerilerimizi dikkate alarak kendi stiline uyan cüzdan çeşitlerini inceleyebilirsin. Stilin hakkında etrafındakilere ip ucu verecek olacak cüzdan modelleri ve fiyatları arasından bütçene uygun olan tasarımları hemen satın al!