Stilini yansıtan modelleriyle yazmaya kıyamayacağın en güzel el yapımı defter modelleri Zet.com’da. Her tarza uygun, renk renk ve modelde farklı zevkleri yansıtan defter çeşitleri arasından sana uygun olanı hemen incele!

Detaylı Filtrele

188ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 4
Geçmişte defter almak için kırtasiyeleri arşınlarken günümüzde her yerde farklı modeller bulabilme imkanına sahibiz. Üstelik eskiden sadece defter modelleri kareli ve çizgili defterler olarak ayrılırken şimdi bunlara ek olarak çizgisiz model, renkli ve figürlü sayfalar bulmak bile mümkün. Okul dışında pek hayatımızda olmayan defterler son yıllarda farklı tasarımlarda karşımıza çıkarak sadece okul hayatımızda değil iş hayatımıza, günlük yaşantımıza ve çantalarımıza sıçradı. Öyle ki artık müsvedde olarak bile dış kabı renkli ve motifli defterler kullanır olduk.

Defter Modellerinin Çeşitlenme Nedeni Nedir?


Peki ne oldu da defterler bu kadar çeşitlendi? İşte bunun cevabı son yıllarda artan el yapımı tasarımlara verilen değerde ve özgünlük arayışında saklı! Özellikle son yıllarda artan farklı tasarımlara olan ilgi ile herkesin stiline uyan ürünleri tercih etmesi defter modellerinin çeşitlenmesi sağladı. Yazar, ressam, gazeteci, mimar ya da marangoz olmanız fark etmez. Not tutmayı seven ve kağıda ihtiyacı olan herkesin içinde “Defterim bana özel olmalı!” duygusu oldukça el yapımı defter modelleri yapımı arttı. Bu saatten sonra mesleği ne olursa olsun defter almak isteyen herkes herhangi spiralli defter almak yerine dışı özel tasarım olan spiralli defter almayı tercih eder oldu.

Defter Hediye Etmeli mi Etmemeli mi?


Bir yazara kalemden sonra hediye edilecek en güzel hediyelerden biridir defterler. Fakat defter hediyesi sadece yazarlara mı yapılmalı? Tek renk plastik kapaklı defterlerden bahsediyor olsaydık cevap olarak onlara bile hediye etmeyin derdik. Fakat günümüzdeki defter çeşitliğinde dilediğiniz herkese defter hediye edebilirsiniz. Özellikle deri defter hediye almayı hem de özel tasarım bir defterse herkes isteyebilir. Deri, kumaş, motifli ya da defter kapakları herhangi bir filme ya da dizeye göndermeli olan defterleri çantada tutmak yerine elinde tutmayı tercih eden bir sürü insan görebilirsiniz. O nedenle fikrimizi sorarsanız kesinlikle defter hediye edilmeli...

Eğer trendleri takip ediyorsanız son yılların öne çıkan defter kapakları arasında olan film afişlerine gönderme yapan ya da dizi karakterlerinin olduğu modelleri tercih etmelisin. Klasik modellerden hoşlanıyorsan renkli kapaklı ya da figürlü spiralli modelleri, özel bir tasarım arıyorsan da el yapımı keçe kapaklı defter veya deri defterleri inceleyebilirsin.


Senin için hazırladığımız bu önerileri dikkate alarak stiline uygun defter çeşitlerini inceleyebilirsin. Zet.com’da bulunan el yapımı defter modelleri ve fiyatları arasından bütçene uygun olanı hemen satın al!