Kullanıldığı yere derinlik katan aynalar en güzel ve özel tasarımlarıyla Zet.com’da. Ev dekorasyonun için seçimini yapmadan önce senin için seçtiğimiz ayna çeşitlerini mutlaka incele!

Detaylı Filtrele

25ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 1
Masallara bile konu olan aynalar her türlü dekoratif alanlarda kendini gösteriyor. Evler, ofisler, düğün salonları, kafeler ve bunlar gibi bulunduğu ortama derinlik katacak her alanda ayna kullanabilirsiniz. Önemli olan kullanılacağı alanda nasıl bir görünüm vermek istediğinizdir.

Özellikle ev dekorasyonunda ayna, kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. Odayı geniş veya aydınlık göstermesi için ya da sadece elegan bir görünüm vermek için bile kullanabilirsiniz. Önemli olan doğru şekilde kullanmak!

Aynalar Nasıl ve Nereye Asılmalı?


Aynaların en çok kullanıldığı alanlar salonlarımız. Özellikle küçük salonlarda ayna derinlik katması açısından kullanımı son derece yaygındır. Hatta yeterince ışık yoksa ya da odayı daha büyük göstermek için pencere karşısına büyük bir ayna asarak odayı daha büyük göstermek mümkün.

Dekoratif bir etki için çerçeveli ayna kullanabilirsin. Birden fazla kullanacağın bu tip aynaları evinin hangi bölümüne asarsan as mutlaka eşit uzaklıkta olmasına dikkat etmelisin. Çünkü bu sayede doğru bir aydınlatma yakalayabilirsin.

Yatak odalarında ise ayna kullanırken biraz dikkat etmek gerekir. Fazlası göz yoracağı ve gece ışığında yansıttığı gölgeler nedeniyle psikolojik olarak negatif bir hava yansıtacağı için mümkün olduğunca kaçınmakta fayda var. Hatta yatak odasında ayna kullanımı için Feng Shui kurallarına dikkat etmek gerekir.

Feng Shui Kurallarına Göre Ayna Kullanımı


Aynaların birde enerji verme durumlarına göre asılması vardır. İyi bir enerji almak istiyorsan Çin felsefelerinden olan Feng Shui felsefesini uygulaman gerekir. Çin felsefesine göre aynalar metal elementidir ve ilişkileri özellikle de eşlerin ilişkisini fazlasıyla etkiler. Eğer bu felsefeyi benimsiyorsan birkaç kurala dikkat etmelisin.

Feng Shui’ye göre aynalar ne büyük ne de küçük olmalılar. Banyo, giriş kapısı ve yatak odasının karşısında olmamalıdır. Hatta yatak odasında mümkün olduğunca bulundurulmamalıdır. Mutlaka kullanmak istiyorsanız dolapların iç kapaklarında kullanmalısın. Huzur istiyorsanız yuvarlak ve oval ayna tercih etmelisin. Salonlarda ayna kullanmayı düşünenler ise bereket getireceği için yemek masasının yan duvarına asmalılar.

Tüm bu önerilerimizi dikkate alarak kendi zevkine uygun ayna çeşitlerini inceleyebilirsin. Ayna alırken sana verdiğimiz ipuçlarını dikkate alarak ayna modelleri ve fiyatları arasından bütçene uygun olanı hemen satın al!