Özel günlerin kurtarıcısı tek parça elbiseler her renk, boy ve model çeşitliliği ile Zet.com’da. Her stile ve tarza uygun modellerin bulunduğu tasarım elbiseleri hemen incele!

Detaylı Filtrele

144ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 3

Elbise Modelleri


Hem gündüz hem de gece rahatlıkla tercih edebileceğiniz tek parça elbiseler günümüzün vazgeçilemeyen giyim ürünlerinden biridir. Seçim kolaylığı sağlaması ile tek bir parçayla kolayca trendleri yakalayarak şık olmak da cabası! Tek parça elbise dendiğinde ilk akla kısa elbise modelleri gelse de midi ve uzun elbiseler de tek parça elbise modelleri arasındadır.

Fakat kısa elbise modellerinin uzun ve midi elbise modellerine göre daha zengin bir kullanım aralığı vardır. Kokteyl, iş hayatı, günlük, gece gezmesi, düğün bunların başında gelir. İş hayatında hırka ile giydiğiniz lacivert kısa elbise modelini aynı gün gece ince topuklu ayakkabılar ile hırkayı çıkartarak giydiğinizde çok şık bir akşam yemeğine rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz. O nedenle tek parça elbise modelleri kadınların vazgeçilmezleri arasındadır.

Midi Elbise Modelleri

Bu model elbiselerin moda dünyasındaki vazgeçilmezi ise modası geçmeyen ve asla geçmeyecek olan küçük siyah elbisedir. Her kadının dolabında en az bir model bulundurması gereken küçük siyah elbise ile asla rüküş olamazsınız. Dar, belden oturmalı ya da düz kesim! Hangi modeli seçeceğinize tarzınıza ve vücut tipinize göre karar vermelisiniz. Beli ince olan bayanlar belden oturtmalı elbise modelini, kalın belli olanlara ise düz kesim kısa elbise modellerini tercih etmelerini öneriyoruz. Midi elbiseler ise dizin hemen altında biten elbise modelleridir. Bu elbiseler boyunuz daha uzun ve sizi daha kıvrımlı gösterecektir. Üstelik diz kapaklarından memnun olmayan bayanlar için de biçilmiş kaftandır. Midi elbise modellerinin en çok yakıştığı yaka tipi kayık yaka, kol boyu ise askılı veya uzun kollu modellerdir.

Uzun Elbise Modelleri

Uzun elbise modelleri ile son yıllarda özellikle bilekte biten botlar ile altın çağını yaşıyor diyebiliriz. Özellikle 70’li yıllara gönderme yapan bir tarzınız varsa dolabına mutlaka uzun elbise modellerinden birkaç tane eklemelisiniz. Özel gecelerin vazgeçilmezi uzun abiye modelleri ise hem boyunuzu daha uzun gösterecek hem de çabasız şık olmanızı sağlayacaktır. Uzun abiye elbise modeli tercih ederken etek kesiminin ayakkabınızın sadece ucunu gösterecek hizada olmasına dikkat etmelisiniz. 2016 yılının en trend tek parça elbise modeli gömlek elbiseler oldu. Plajda, işte, sokakta ya da özel bir yemekte rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu modeli tercih ederken düşünmeniz gereken tek şey gideceğiniz ayakkabının mekana uygun olup olmaması olacak!

Tulumlar

Elbise modellerinin yanı sıra tulumlar da tek parça ürünler kategorisine girer. Özellikle gündüzden geceye en rahat geçilen tek parça ürün kategorisinde olan tulumları tercih ederken vücut tipinize uygun olan modeli seçmenizi öneriyoruz. Tüm bu öneriler ışığında senin için seçtiğimiz en güzel elbise modelleri arasından farklı stilde rengarenk elbise modellerini inceleyebilir, farklı tasarımcıların elbise modelleri ve fiyatlarını arasından sana uygun olan modelleri tarzına ekleyebilirsin.