Zet Giyim Aksesuar

Eldiven

Elegan bir aksesuar olan eldivenler hem spor hem de şık modelleriyle Zet.com’da. Sadece soğuk kış günlerinin esiri olmayan özel tasarım eldiven modellerini incelemeden alışverişi yapma!

Detaylı Filtrele

114ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 2
Aksesuarlar arasında hiçbir zaman hak ettiği yere sahip olamayan eldivenler stilini belirlerken oldukça etkili bir rol oynar. Özellikle son yıllarda küpe, saat, şal ve şapka gibi herkesin kullandığı aksesuarlar dışında bir aksesuar arıyorsan eldiven ilk seçeneğin olmalı. Çünkü kumaş ve materyal çeşitliliği bakımından artık sadece soğuk havaların esiri olmaktan çıktı.

Geçmişte, en çok karlı havalarda kullanılan rengarenk yünlü modeller, evlenirken ise gelinlik eldiveni adı verilen dantelden tasarlanmış beyaz eldiven modelleri öne çıkardı. Günümüzde ise hem günlük hem de özel günlerde kullanıma uygun eldiven çeşitleri oldukça fazla. Peki, nedir eldiven çeşitleri?

Eldiven Çeşitleri Nelerdir?


Eldiven çeşitlerinde en önemli detay yapıldığı materyal ya da kumaşıdır. Son yıllarda en çok öne çıkan eldiven modelleri deri, süet, yün ve örgü eldivenlerdir. Bu kumaşların dışında dantel, keçe, kadife, ipek, saten ve tüvit kumaştan tasarlanan eldivenlerde bulunmaktadır. Eldiven materyalleri denince ise akla metal, boncuk, fermuar, zımba, ponpon, düğme ve kurdeleler geliyor.
Materyal ve kumaş dışında ise eldivenleri farklı kılan diğer özellikler ise tarzı, şekli ve rengidir.

Stiline Uygun Eldiven Nasıl Seçilir?


Her yaşa, zevke, mevsime ve tarza uygun eldiven seçimi için çok fazla moda bilgisine ihtiyacın yok. Sana vereceğimiz ipuçları ile farklı stillere uygun eldiven seçimi yapabilirsin. Önemli olan takacağın eldiven ile üzerindeki kıyafetin uyumuna dikkat etmen.

Eldivenler çoğunlukla kış aylarında paltolar ya da kabanlarla takıldığı için eldiven seçiminde ilk olarak kumaşa ve renge dikkat etmelisin. Paltolarla genellikle deri ya da süet eldiven takmalısın. Paltonun kumaşı yün veya tüvit ise eldivenini de aynı kumaştan seçebilirsin. Spor montlar ile seçeceğin eldiven kumaşı ise yün veya deri olmalı.

Bir eldiven ile romantik olmak veya maskülen görünüm yaratmak mümkün. Romantik detaylar için dantelden vazgeçmemelisin. Özellikle gelinlik giyerken kullanılan dantel eldivenleri günlük hayata rengini beyaz yerine krem seçerek adapte edebilir, gece dışarı çıkarken siyah eldiven modelini tercih edebilirsin. Dantel eldiven günlük hayatta oldukça iddialı diyorsan parmaksız eldiven modellerini deneyerek stilini yumuşatabilirsin. Maskülen bir görünüm içinse deriden ve bilekte biten eldiven modellerinden vazgeçmemelisin.

Eldiven Rengi Nasıl Seçilir?


En çok kullanılan eldiven renkleri siyah, camel, kahverengi, gri ve kremdir. Fakat son yıllarda kırmızı, fuşya, bordo, pembe, gold, sarı, yeşil, mavi, lacivert, turuncu gibi renklerde kullanmaya başlandı. Eldiven rengini seçerken dikkat etmen gereken tek şey üzerine giydiğin palto, mont ya da ceketin renginden bir ya da iki ton açık olmasıdır. Bu klasik ve zarif bir şıklık yaratır. İddialı olmak içinse zıt renkleri seçebilirsin.

Senin için hazırladığımız bu önerileri dikkate alarak kendi stiline uygun eldiven modelleri ve fiyatları arasından bütçene uygun olan modelleri hemen incele! Unutma, eldivenler sadece karlı havalarda kullanmak için değildir. Farklı kumaş ve materyalden tasarlanmış stiline katkı sağlayacak eldiven çeşitleri Zet.com’da, hemen satın al!