Zet Takı Vücut Takısı

Geçici Dövme

Her seferinde dövme yaptırmak istiyor fakat bir türlü cesaret edemiyorsan geçici dövme yaptırabilirsin. İlgini çekebilecek birbirinden farklı ve renkli geçici dövme modelleri Zet.com’da.

Detaylı Filtrele

498ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 9

Acısız ve Zahmetsiz: Geçici Dövme


Sen de dövme yaptırmak istiyor ama ya cesaret edemiyor ya da acıyacağı korkusuyla yüzleşemediğin için bir türlü dövme sahibi olmayanlardan mısın? O halde senin için pratik bir çözümümüz var. Üstelik hem acısız hem de zahmetsiz. Geçici dövme modelleri ile dilediğin figüre, resme, motife, objeye ya da fotoğrafa kolayca sahip olabilirsin. Tek yapman gereken şey seçim yapmak.

Geçici dövmeler adı üzerinde belli bir süre sonunda vücudundan ayrılacağı için sıkılma korkusu yaşamazsın. Veyahut gerçek dövme yaptırmadan önce karar veremediğin bir modele karar vermeni, hatta vücudunun neresinde daha güzel duracağını belirlemene de yardımcı olur. Böylece gerçek dövme yaptırmaya karar verdiğinde kendinden emin olarak hata yapma şansın sıfır olur.

En Dikkat Çekici Geçici Dövme Modelleri


Çoğunlukla yaz aylarında yaptırılan ve son yıllarda en çok tercih edilen geçici dövme modelleri arasında hayvan figürleri, motifler, yaprak desenleri, sloganlar, renkli geçici dövmeler, flash geçici dövme modelleri ve geometrik şekilli dövmeler bulunmaktadır.
Özellikle son iki senenin trendleri arasına giren flash geçici dövme modelleri hem kolay uygulandığı hem de metalik bir görünüm vererek yaz aylarında vücudun parıldamasını sağladığı için en çok dikkat çeken dövme çeşitlerinde ilk sıraya yerleşiyor. Canlı ve parlak olması da en çok tercih edilme sebeplerinden biri olan flash dövme modellerinden sonra Hint kınası ile yapılan geçici dövmeler ve ondan sonra gelen geçici dövme çeşidi ise yapıştırma olan modellerdir.

Geçici Dövme Nasıl Yapılır?


Yapıştırma geçici dövmeler en kolay yapılan dövme çeşididir. Evde kolayca uygulanabilir. Uygulanacak olan bölgeye yerleştirilir, üzerine temiz ve ıslak bir bez ile hafifçe bastırılır ve 30-40sn beklenir.
Hint kınası ile yapılan geçici dövme modellerini kendin yapabilmek için oldukça yetenekli olmalısın. Eğer yetenekli değilsen kendini bir dövmecinin güvenli ellerine bırakmak en doğru hareket olur. Yaptırdıktan sonra yaklaşık 3 saat beklemeli ve sonra su ile durulamalısın.
Flash geçici dövmelerde yapıştırma geçici dövmelerle aynı şekilde yapılırlar.

Geçici Dövme Kalıcı mıdır?


Geçici dövme adında bir ürünün kalıcı olmasının mümkün olmadığını bildiğini biliyoruz. Fakat yine de açıklamak isteriz ki geçici dövmelerin kalıcılığı vücudunun cilt yapısına göre ve dövmeyi yaptırdığın yere göre değişkenlik gösterir.
Yapıştırma olan geçici dövmeler genellikle 2-4 gün arasında çıkar. Flash geçici dövmelerde genelde 10 güne kadar kalıcı olabilmektedir. Kalıcılığı en fazla olan geçici dövme modeli Hint kınası ise 2 veya 3 haftaya kadar kalıcılık sağlamaktadır.

Geçici Dövme Nasıl Çıkartılır?


Yapıştırıcı geçici dövmeleri suyla kolayca çıkarabilirsin. Fakat parlak geçici dövmeleri ve Hint kınasından yapılan geçici dövmeleri çıkartmak için biraz uğraşman gerekebilir. Geçici dövmenin izlerini tamamen silmek için zeytinyağına ihtiyacın olacak. Zeytinyağını dövmenin üzerine döküp kağıt havlu ile silinene kadar ovalamalısın. Daha sonra sabunla yıkamalı ve kese yapmalısın. Eğer hala bir iz kaldıysa vücudunun tahriş olmasını da göze alıyorsan pamuğa biraz aseton dökebilir ve dövmenin olduğu bölgeyi ovmalısın. Daha sonra kalan izleri ise selobant yapıştırıp çekmeli ve bebek yağı sürmelisin. Ertesine güne hiçbir iz kalmayacak.

Sen de birbirinden farklı ve eğlenceli geçici dövme modellerini ve fiyatlarını inceleyerek kendine uygun olan geçici dövmeyi hemen satın alabilirsin. Hatta gerçek bir dövme sahibi olabilir ve senin gibi dövme sahibi olmak isteyen çocuğun için çocuklar için geçici dövme setleri arasından bir model seçebilir ve kolayca uygulayabilirsin.