Aradığın en göz alıcı ve özel tasarım gelin ayakkabısı Zet.com’da. Hayatının en özel gününde en az o gün kadar özel bir seçim yapmak için gelin ayakkabılarını incelemeden seçimini yapma.

Detaylı Filtrele

1ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 1
Gelin ayakkabısı gelinlik seçimi kadar önemlidir. Çünkü bütün gün seni üzerinde taşıyacak olan ayakkabılar rahat olmalı. Tabii sadece rahatlığı önemsersen şık bir gelin olmayı gözden kaçırabilirsin. Hem rahat hem de şık bir gelin olmak için vereceğimiz önerileri incelemelisin.

Gelin Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Gelin ayakkabısı alırken dikkat etmen gereken ilk şey gelin ayakkabısı modelinin yüksekliği ile gelinlik eteğinin boyu olmalıdır. Eteğin ayakkabının altında kalmamalı ve gelin ayakkabının sadece burnu gözükmelidir. Burnu da sadece yürürken görünebilir, ayaktayken ayakkabının görünmemesi gerekir. O nedenle gelinliğinin son birkaç provasına mutlaka gelinlik ayakkabını yanında götürmeni ve gelinlik eteğini ayakkabına göre kestirmeni tavsiye ediyoruz.

Dikkat etmen gereken diğer ayrıntılar ise ayakkabının gelinlik ve mekan ile uyumu olmalıdır. Tül ve dantelden tasarlanmış bir gelinlik altına dantelli gelin ayakkabısı seçimi çok doğru olurken saten gelinlik altına giyeceğin dantelli ayakkabı bir o kadar da yanlış bir seçim olacaktır. Mekan seçiminin önemi ise çok şart olmamakla birlikte şıklığına kusursuzluk ve rahatlık katabilmek için gerekli bir ayrıntıdır.

Gelin ayakkabısı seçiminde yüksekliğin de önemli olduğunu unutmamalısın. Topuk yükseldikçe ayakkabının ayağından çıkabileceğini göze alarak seçim yapmalısın.
Son olarak gelin ayakkabısı seçerken tarzını yansıtan bir model seçmelisin ki yıllar geçtikçe ayakkabına baktığında senin için hala ilk gün kadar özel kalmalı...

Gelinliğe Uygun Gelin Ayakkabısı


Gelinliğim uzun zaten altından görünmeyecek dersen yanılgıya düşersin. Her ne kadar gelinliğinin altından görünmeyeceğini düşünsen bile gelin ayakkabısı ile gelinlik uyumunu gözden kaçırmamalısın. Kabarık gelinlikler ile platformlu ya da dolgu topuk gelin ayakkabısı giyebilirsin fakat balık kesim gelinlik ile platformsuz gelin ayakkabısı giymeni tavsiye ediyoruz. Çünkü dar kesim gelinliklerden ayakkabının görünme olasılığı daha fazladır ve platformlu modeller gelinliğinin zarafetini uçurur. Eğer ısrarla platformlu model giymek istersen önü açık modellerden tercih edebilirsin.

Dantelli gelinliğinin altına dantelli gelin ayakkabısı giymek istiyorsan gelin ayakkabının danteli ile gelinliğinin dantelinin ya aynı olmasını ya da dantellerinin gözle görünemeyecek kadar yakın olmasını sağlamalısın. Bu saten, tül ya da güpürlü gelin ayakkabısı seçimlerinin hepsi için geçerlidir.

Mekana Uygun Gelin Ayakkabısı


Mekan ile ayakkabının önemi sadece rahatlık açısından önemlidir. Kır düğünü mekanında ince topuklu gelin ayakkabısı giyersen toprağa batıp çıkmaktan gecenin keyfini çıkarmaktansa kendine öfkelenebilirsin. Kır düğününde genel olarak dolgu topuk topuklu ayakkabı giymeli, salon düğünlerinde ise ince topuklu ayakkabı giyebilirsin.

Renkli Gelin Ayakkabısı


Son yıllarda oldukça öne çıkan renkli gelin ayakkabıları artık, mutlaka beyaz gelin ayakkabısı giyilir klişesini ortadan kaldırdı. Özellikle kendine güvenen ve stil sahibi gelin adaylarının tercih ettiği renkli gelin ayakkabıları, gelinliğe renkli bir hava katarken ayakkabının bir günlük olmasını da engelliyor. Çünkü renkli gelin ayakkabıları sadece tek bir güne bağlı kalmaksızın kullanılabilir. En çok tercih edilen renkli gelin ayakkabısı pudra rengi adı verilen uçuk pembedir. Fakat mavinin tonları da gelinliğe çok yakışır. Üstelik mavinin geline uğur getireceği inancı vardır.

Gelin Ayakkabısının Yüksekliği Ne Kadar Olmalı?


Bu sorunun cevabını en iyi sen verebilirsin. Topuklu ayakkabı ile rahatça yürüyebiliyorsan ve en az 12 saat üzerinde durabileceğini düşünüyorsan müstakbel eşinin boyu ile orantılı bir şekilde yükselmelisin. Çünkü boyların yakınlığı fotoğraflarda daha hoş bir görünüm vermenizi sağlar. Fakat topuk yükseldikçe, o kadar kumaşın altında ayakkabıyı rahat kontrol edebilme özelliğini kaybedersin. O nedenle 11cm’den fazla olan topuklu ayakkabı seçimi yapıyorsan mutlaka bilekten bağlı modelleri tercih etmelisin. Böylece ayağından çıkmasını da engellemiş olursun.

Başlarda yüksek topuklu gelin ayakkabısı tercih ederim sonra babet gelin ayakkabısı ile geceye devam ederim diyenlerdensen düz ayakkabıyı giydikten sonra gelinliğinin eteğine basmamaya dikkat etmeni öneriyoruz.

Her ne kadar ince topuklu gelin ayakkabıları daha şık görünse de en rahat gelin ayakkabısı kalın topuklu olanlardır. Seçimini yaparken bunu da aklından çıkarmamalısın.

Senin için hazırladığımız bu öneriler ile gelin ayakkabıları hakkında bilgi sahibi olarak seçim yapabilirisin. Tarzını yansıtan gelin ayakkabısı modelleri ve fiyatları arasından bütçene uygun olan modelleri hemen incele ve satın al!