Şakayık, gül, lale, lavanta ya da başak, gösterişli ya da sade gelin çiçekleri arasından hangisi senin çiçeğin olmalı? Kararını vermeden önce Zet.com’da yer alan sana özel seçtiğimiz renkli gelin çiçeği modellerini hemen incele!

Detaylı Filtrele

15ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 1

Gelin Çiçeği Nasıl Seçilir?


Düğün fotoğraflarını renklendirecek olan gelin buketini zevkine göre seçebilirsin. Fakat gerçekten sadece sevdiğin çiçekleri mi elinde tutmak istersin yoksa bir bütün olarak harika görünmek mi? İşte bu sorunun cevabına bütün olarak harika görünmek isterim, diyenler için gelin buketi nasıl seçilir açıklıyoruz. Gelin buketi düğün mekanına, mevsime, düğünün temasına, gelinin tarzına ve varsa saç aksesuarına göre seçilir.

Düğününün teması minimal detaylardan oluşuyorsa senin çiçeklerinin arasında taşlar ve broşlar olan gelin buketi ile geceye katılman hoş görünmeyecektir. Minimal düğünler için sadece lavanta, başak ya da tek tip bir çiçek yaptırman daha doğru bir seçim olur.

Saç aksesuarın kır çiçeklerinden tasarlanmış bir taç ise gelin buketini konseptini bozmamak için kır çiçeklerinden oluşan bir el buketi tercih etmeni öneriyoruz. Ya da romantik bir gelin adayıysan şakayık senin için mükemmel bir seçim olur.

Farklı bir tarzın varsa gelin çiçeğini son yılların modası yaratıcı gelin buketleri arasından bir model seçebilirsin. Örneğin enginar çiçeği, ayçiçeği, limon, kozalaklar, sukülent çiçeği gibi sebze ve çiçekleri tercih edebilirisin. Hatta enginar çiçeği son yıllarda en çok tercih edilenlerin başında geliyor.

Gelin Çiçeği Yapay mı Olmalı Canlı mı?


Gelin çiçeğin eğer fotoğraflarından ziyade tüm gece boyunca da renkli ve taze bir görüntü istiyorsan mutlaka canlı bir çiçek olmalı. Yapay çiçekler saklanması ve kullanması kolay ve bir dönem çok moda olsa da taze çiçeklerden hazırlanmış bir el buketi kadar hoş görünemez. O nedenle gelin çiçeği taze çiçeklerden yaptırmanı öneriyoruz. Fakat aynı çiçeğin yapay modelini de yaptırırsan gecenin sonunda çiçeğini atarken üzülmeyeceğini garanti ediyoruz. Hem böylece kendi çiçeğini kurutup saklayabilirsin. Bu yüzden aynı çiçeğin hem tazesini hem de yapay gelin çiçeği modelini satın almalısın.

Düğün Mekanına Göre Gelin Çiçeği Seçilir mi?


Düğün mekanına göre gelin çiçeği yaptırman şart olmasa da seçimini bu şekilde yaparsan gecenin bütünlüğünü bozmayacağına emin olabilirsin. Örneğin kır düğünü mekanında evleniyorsan kır çiçeklerinden tasarlanmış bir el buketi ve masa aranjmanları harika bir seçim olur. Sadece cipso tercih edebilirsin, papatya ve cipso ya da ortanca ve cipso karışık olarak hazırlanmış bir el buketi yaptırabilirsin.
Otel düğünleri için önerimiz şakayık, lale, gül gibi daha şık çiçekler ya da taşlı gelin çiçeği modelleri. Son yılların modası çiftlik düğünlerinde ise lavanta ya da başaklardan hazırlanmış gelin çiçeği tercih etmen düğün gününde kusursuz bir portre çizmeni sağlayacak.

Gelinlik ile Gelin Buketinin Uyumu


Gelinlik ile gelin buketin mutlaka uyumlu olmalı diye bir kural yok ama eğer birbirini tamamlarsa fotoğraflarda daha hoş görüneceğine emin olabilirsin. Eğer ışıltılı ve kabarık bir gelinlik tercih ettiysen buketin taşlı ya da broşlu, ya da çiçeği açmış bir şakayık olabilir. Kocaman kırmızı güller de hoş bir seçim olur. Vintage tarzda bir gelinlik giymeyi planlıyorsan, cipso, lavanta ya da başak gibi minimal bir el buketi öneriyoruz.
Dantelli gelinlikler içinse ortancalardan hazırlanmış bir buket doğru bir seçim olur.

Gelin Çiçeğini Ne Zaman Almalı?


Gelin çiçeğinin siparişini düğünden en az iki hafta önce vermelisin. Tabii bu süre mevsime göre bir çiçek seçtiysen geçerli. Eğer kış mevsiminde lalelerden oluşan bir gelin buketi hayali kuruyorsan siparişini iki ay öncesinden vermeni öneriyoruz. Bir de gelin çiçeğinin minyatürünü damat yaka çiçeği için istemeyi unutma....
Gelin çiçeğini seçerken o günün ne kadar özel olduğunu düşünerek her detayı düşünerek bir seçim yapmanı öneriyoruz. Bu yüzden senin için seçtiğimiz gelin çiçeği modelleri ve fiyatlarını incelemeden el buketini satın alma.