Zet Aksesuar

Gözlük

Yaz aylarının ve optik gözlük takanların vazgeçilmezi gözlükler, her tarza, stile ve yüz şekline uygun modelleri ile Zet.com’da. Hem işlevsel hem de modern tasarımlardaki gözlük modellerini hemen incele!

Detaylı Filtrele

108ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 2
Gözlük seçimi çok basit görünür. Birkaç tane dener ve en beğendiğini seçersin! İşte bu en büyük yanlışlardan biridir ve gözlük seçimi bu kadar basit değildir. Bunun ispatı da; bu şekilde satın aldığın gözlükten çabuk sıkılır ya da zamanla beğenmemeye başlaman olur. Eğer aşağıdaki detayları incelersen gözlüğü gözüne takmadan bile seçim yapabilirsin...

Gözlük Alırken Nelere Dikkat Etmeli?


Doğru gözlük seçiminde ilk dikkat etmen gereken şey yüz tipine göre seçmek olmalı. Yüz tipine uygun seçtiğin gözlüğün sana yakışmama ihtimali yoktur. Böylece hem şık olursun hem de eğer optik gözlük kullanıyorsan güzelliğinden bir şey kaybetmemiş olursun.

Gözlüğün kaşlarının alt sınırının 2cm altında olmalı ki görüş alanını genişletsin. Bu hem güneş hem de optik gözlük modelleri için de geçerli. Burnuna fazla ağırlık yapmaması için seçtiğin camın da mutlaka hafif camlı olması gerekir.

Ayrıca takmak istediğin gözlük seni de yansıtmalı. Stiline uymalı, saç rengine uymalı, ten rengine uymalı özellikle koyu tenliysen siyah çerçeveli gözlükler seni daha esmer göstereceği için ten rengini kıran bir renk seçmelisin. Renkli bir gözlük almayı planlıyorsa da göz rengini dikkate alarak seçim yapmalısın.

Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi?


Moda ne olursa olsun yüz şekline göre seçtiğin gözlük modeli seni asla çirkin göstermez ve kullanımı daha uzun ömürlü olur. O yüzden modaya göre değil yüz şekline göre seçim yapmalısın. Kare, oval, üçgen, uzun ya da yuvarlak! Hangi yüz tipindeysen ona göre seçim yapmalısın.

Örneğin oval yüzlüysen istediğin her modeli seçebilirsin. Retro gözlükler, yuvarlak gözlükler ya da kare gözlükler her biri senin yüzüne uyum sağlar.

Yüz tipin kareyse asimetrik, yuvarlak ve oval gözlük çeşitleri yüzün için uygun olur. Dikdörtgen, köşeli ve sert çerçeveli gözlüklerden uzak durmalısın.
Yuvarlak yüz tipindekiler yanaklarının dolgunluğunu azaltarak yüzünü uzun ve ince göstermek için kare veya dikdörtgen çerçeveli gözlük seçimi yapmalılar.

Yüz tipin uzunsa yüzünü daha oval göstermek için gözlüğünün kenarlarını köşeli seçmeni öneriyoruz. Küçük ve yuvarlak gözlüklerden ise uzak durmalısın.

Kalp yüz şekline sahip olanlara önerimiz ise geniş alınlarını daraltmak için küçük ve yuvarlak çerçeveli gözlük seçimi yapmaları.

Sana ilham veren tüm bu önerileri dikkate alarak en güzel gözlük modelleri arasından birkaç tanesini aksesuarlarının arasına ekleyebilirsin. Farklı tasarımcıların gözlük modelleri ve fiyatları arasından kendi tarzına ve bütçene uygun olanı hemen almalısın...