Zet Giyim Ayakkabı

Günlük Ayakkabı

Stiline hava katarken rahatlığını da göz önünde bulunduran birbirinden farklı günlük ayakkabı çeşitleri Zet.com’da. Rahatlığı kadar şıklığı da göz önünde bulunan günlük ayakkabı modellerini incelemeden seçimini yapma!

Detaylı Filtrele

63ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 2
Stilimizi belirleyen en özel parçalardan olan ayakkabılar, geçmiş zamanlarda özel günler ve günlük kullanım için ayrılırdı. Fakat günümüzde bu ayrım kalktı. Çünkü artık günlük kullanımda da rugan, deri, nubuk gibi yüksek topuklu ayakkabılar da tercih ederken, spor yapmadığımız zaman bile spor ayakkabı giyebiliyoruz. Bu değişimin en önemli sebebi değişen trendler. Peki, değişen trendler arasında günlük ayakkabı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Günlük Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?


Günlük ayakkabı alırken dikkat etmemiz gereken en önemli şey ayakkabının rahatlığı olmalıdır. Bu rahatlık mutlaka spor ayakkabı ya da düz ayakkabı olmak zorunda değildir. Öyle ki bazı topuklu ayakkabılar birçok babetten daha rahat olabilir. “Peki, bu farkı nasıl anlayacağız?” diyorsan işte sana günlük ayakkabı tavsiyelerimiz.

Günlük ayakkabı seçerken topuklu da olsa düz de olsa ayağınızı tam kavrayan bir model olmasına dikkat etmelisiniz. Hatta mümkünse tüm parmaklarınızın içinde rahat edeceği modelleri seçmelisiniz.

Tüm ayakkabıların mutlaka ortopedik olmasına dikkat etmelisiniz. Ortopedik olmasının yanı sıra düz ayakkabı modellerinizde dahi topuk yüksekliğinin 3-4 cm yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Bu kısa topuk ayağınızı yormaz ve daha rahat etmesini sağlar. Tamamen dümdüz babetler topuğa binen yük nedeniyle ayak ağrılarına sebep olabilir.

Topuklu ya da topuksuz günlük ayakkabı çeşitleri arasından ayak sağlığı için en doğru seçimin bilekten bağlı ya da bileği kavrayan modeller olduğunu unutmayın. Ayrıca bağcıklı ayakkabılarda ayağın ayakkabıya uyumunu daha iyi sağladığı için tavsiye edilmektedir.

Günlük spor ayakkabı seçerken son trendlere dikkat çekecek olursak spor ayakkabı ya da spor ayakkabı formundaki loafer tarzı ayakkabılar oldukça öne çıkmaktadır. Üstelik bu tarz ayakkabıları giyerken spor yapmaya bile gerek olmadan en şık elbise ya da eteğin altına bile giyilebilir.

Bir de yazın vazgeçemediğimiz espadril modelleri vardır ki hem kadınlar hem de erkekler günlük ayakkabı modeli seçerken bu ayakkabıların rahat olduğuna emin olabilirler. Tek kötü yanı bu rahatlığa alışınca diğer ayakkabıları giymenin zor gelmesi olacak.

Senin için hazırladığımız günlük ayakkabı önerilerini dikkate alarak kendi stiline uygun günlük ayakkabı modelleri ve fiyatlarını inceleyebilir kendi bütçene göre hemen satın alabilirsin.