Gümüş, altın ve roze renklerinde her stile tarza uyan baharın ve yazın favori aksesuarı halhal modelleri Zet.com’da. Özgün tasarımlarıyla öne çıkan modelleri inceleyip hemen seçimini yap!

Detaylı Filtrele

115ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 2

Halhal Kullanımında Nelere Dikkat Etmeli


Kadınların ayaklarına taktığı nadir aksesuarlardan biridir halhal. Eskiden yaz ve bahar aylarında ortaya çıkan aksesuar olarak bilinse de artık ayak bileğinin görüldüğü her mevsim takılabilir. Çoğunlukla altın ve gümüşten yapılmış olup son dönemlerde rengarenk ve işlemeli olarak tasarlanarak etnik bir görünümde de var olmaktadır. Eski zamanlarda sadece boncuk ve taşlı olan halhal modelleri günümüzde zincirin ucuna takılan kelebek, kuş, püskül gibi aksesuarlarla renklendiriliyor.

Halhal modeli seçerken nerede ve nasıl kombin yapacağınıza dikkat etmelisiniz. Bohem bir görünüm vermek isterseniz uzun eteğin altına taşlı gümüş halhal takmayı tercih edebilirsiniz. Modern bir halhal modeli içinse sivri burun kedi topuk ayakkabı ile taşsız ince zincirli olan halhal modelleri arasından bir seçim yapmanızı öneriyoruz. Etnik bir hava yaratmak içinse renkli boncuklardan tasarlamış halhal çeşitlerini tercih edebilir bu halhalı ise giyeceğiniz diz altı desenli elbiselerinizle takabilirsiniz.

Yazın denize girerken kumsal veya akşam şortlarınızın altına tercih edeceğiniz halhal çeşidinde ise özgürsünüz. İster boncuklu ister zincirli isterseniz de şahmeran tipi halhal modeli takabilirsiniz. Özellikle şahmeran tipi halhal modelleri çıplak ayakta harika duruyor. Fakat halhal takarken ayak bakımınızı da ihmal etmemeye özen göstermelisiniz.

Gümüş & Altın Halhal Çeşitleri


Sade ve zarif bir hava yakalamak isterseniz gümüş veya altın renginden yapılmış ince halhallardan vazgeçmemelisiniz. Değerli taşlı halhalları ise özel davetlerde takabilirsiniz.

Ucunda boncuklu olarak tasarlanan ve her adımınızda dikkat çekici bir ses çıkaran halhal en çok ince bilekli bayanlara yakışmaktadır. Çoğunlukla hafif bol takılırsa da son zamanlarda tasma gibi olan modelleri de vardır. Tasma gibi olan modelleri sadece ince bilekli bayanlar takmalı. Fakat halhallar özellikle ince bilekli kadınlar takmalı kalın bilekliyseniz halhal takamazsınız diye bir kural yok. Eğer kalın bilekliyseniz sadece seçiminizi çok özenli yapmalısınız. Seçeceğiniz halhal modelinin mutlaka bol ve bilekten ayağa doğru sarkması gerekmektedir o kadar. Halhal zincirinin ise ne çok kalın ne de çok ince olmamasına özen göstermelisiniz.

Bütün bu önerileri dikkate alarak takı tasarımcılarının hazırladığı halhal çeşitleri ve fiyatlarını inceleyebilir, tarzına ve ayak bileğine uygun olan halhal modelleri arasından beğendiklerini kolayca satın alabilirsiniz.