Duvarları hareketlendiren resimler, tablolar yerine baktıkça içinizi açacak ve odaya farklı bir hava katacak olan illüstrasyon tasarımlar Zet.com’da. Evinizin duvarına yeni bir çerçeve veya dekoratif bir ürün almadan önce mutlaka illüstrasyon çeşitlerini

Detaylı Filtrele

306ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 6
Uzun zamandır gazete, dergi ve reklam sektörlerinde gördüğümüz ve bildiğimiz fotoğraf ya da eserlerin farklı bir bakış açısıyla yeniden çizilmesi gözümüze çarpıyordu. Son zamanların trendlerinin başında moda dünyasının da sık sık kullandığı illüstrasyon çizimler geliyor. Peki, nedir bu illüstrasyon?

İllüstrasyon Çizim Nedir?


Bir konunun kolaj, fotoğraf, bilgisayar teknikleri ya da çizim teknikleri ile resimlenerek anlatılmasına illüstrasyon adı verilir. Bir nevi resimleme sanatıdır. Bu resimleme özellikle moda dünyasının ünlü tasarımcılarının tasarladıkları parçaları ya da defile fotoğraflarının illüstrasyonlarının yapılması ve bunların eser niteliğinde duvarlara taşınması ile ev dekorasyonlarında da yerini aldı.

Kaç Çeşit İllüstrasyon Tekniği Vardır?


En çok bilinen 3 çeşit illüstrasyon tekniği vardır. Bunlar reklam, yayın ile bilimsel ve teknik illüstrasyonlardır. Reklam illüstrasyonlarında ayrıntı ön plandadır. En bilinen reklam illüstrasyonları sinema ve tiyatro afişleri ile moda çizimlerinin yapıldığı illüstrasyonlardır.

Kitaplar, gazeteler ve dergi gibi yayınlarda metinlerin resim veya mesaj olarak özellikle farklı çizimdeki harfler ile resmedilmesi yayın illüstrasyonudur.

En bilinen son illüstrasyon tekniği bilimsel ve teknik illüstrasyon çeşidi ise tıp, mekanik, botanik gibi uzmanlık alanları için yapılan ayrıntılı ve vurgulanmak istenen yeri abartarak çizilen resimlemedir. Son zamanlarda ise bu teknikleri çerçeve yaptırılarak ev dekoru ile kullanmak ise en öne çıkan trendler arasında.

İllüstrasyonlar Ev Dekoruna Nasıl Yansıtılır?


Evinizin havasını değiştiren en belirgin dekor duvarlarınıza taktığınız resimler, fotoğraflar ya da eserlerdir. Son yılların trendlerine uymak isterseniz size önerimiz duvarınız için satın alacağınız çerçevenin illüstrasyon olmasıdır.

Minimal ve sade özellikle sanatçı evi olarak adlandırılan az eşyalı bir dekorunuz varsa duvarınıza siyah beyaz obje illüstrasyon çalışmalarını tercih edebilirsiniz.

Modern bir ev dekoru belirleyenlere ünlülerin özlerden veya quote adı verilen alıntı yapılan sözlerden tasarlanan illüstrasyon çalışmalarını öneriyoruz.
Sıra dışı ev dekoruna sahip olanlar afiş illüstrasyonları ya da bilinen bir tablonun yeniden yorumlanan illüstrasyon çalışmalarını dekorlarına yansıtabilir.

Tüm bu önerilerimizi dikkate alarak evinin stiline uyan illüstrasyon çeşitlerinden tasarlanmış çerçeveleri inceleyebilirsin. Dekoruna uygun olan illüstrasyonları incelemeden evinin havasını değiştiren dekorasyonu belirleme!