Uzakdoğu’nun geleneksel giysisi kimonolar birbirinden farklı boydaki modelleri ve renkli çeşitleri ile Zet.com’da. Stiline uygun olan modeli satın almak için hemen incele

Detaylı Filtrele

4ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 1

Kimono Nedir?


Giyilen eşya veya elbise anlamına gelen “Kiru” ile tek anlamındaki “mono” kelimelerinin birleşmesiyle oluşan kimono tek parçalık giysi anlamına geliyor. Gerçek kimonolar bileklere kadar olan ve tek parça şeklinde giyilen Japonların ünlü ve geleneksel kıyafetleridir. Anvelop şeklinde bele geniş bir kuşak (obi) ile bağlanır ve kol ağızları dirsekten genişleyerek bileklere uzanır. Kimono tek bedendir ve herkes kendi bedenine uydurmak için kumaşı beline sarar. Bilinenin aksine sadece kadınlar değil erkekler ve çocuklar da kimono giyer. Ayrıca Japonlar kimono giydiklerinde son derece dingin ve sakin bir havaya bürünürler.

Kimonolar Kaç Çeşittir?


Uzakdoğu’nun kimonosu tek çeşit ve tek boydur fakat Japonların geleneksel giysisi dünyaya açılırken trendlere kayıtsız kalamamış ve tasarımcılar tarafından özellikle Avrupa’da farklı kullanımlar ile giyilmek üzere her boyda ve kumaşta tasarlanmıştır. Bu nedenle bileklere ve kalça boyuna kadar olanların yanında midi boyda ve bel hizasına kadar olan boyları da bulunmaktadır. Ponponlu ve püsküllü olanları da vardır. Kumaşları ise genellikle ipek şifon olmakla birlikte, saten, dantel, kadife ve transparan kimono modelleri de vardır. Çoğunlukla etnik desende olan kimono modellerinin günümüzde çiçekli, geometrik desenli, holografik desen ve sloganlı modelleri bulunur.

Kimono Nerede Giyilir?


Birkaç boyda kimono çeşitleri ve desenleri olması, farklı stile sahip kişilerin bile aynı modeli satın almasına olanak sağlar. Çünkü kimonoların modelleri aynı olsa da değişik şekillerde kombine edilebildiği için günümüzde, herkes tarafından tercih edilen bir kıyafet olmaya başlamıştır. Buna rağmen en fazla kullanıldığı mevsim yazdır. Genellikle plajda mayo üzerine hem şık hem de stil sahibi görünmek için tercih edilir. Fakat son yıllarda kimono modasının fazlasıyla revaçta olmasıyla sokak stillerinde de yer almaya başladığını söyleyebiliriz. Özellikle bohem giyinmeyi seven kişilerin sokak stillerinde ilk tercihlerinden biri kimonolardır. Veyahut kolay bir stil yaratmak için jean, beyaz bir atlet ile kombine edilerek hem şık hem de çabasız bir şıklık yaratılabilir. Bir de fazla sık olmamakla birlikte ofis hayatına da kimonoyu empoze etmiş stiller görebiliriz. Ayrıca sabahlık olarak, düğün günü makyaj yapılırken ya da yazın ceket yerine de tercih edilebilir.

Ofiste Kimono Nasıl Kombine Edilir?


Ofiste kimono giymek son derece olağan dışı görünse de özellikle sıcak havalarda trendlere uyan ve stil sahibi görünmek için ideal bir parçadır. Özellikle kurumsal firmalarda askılı elbiselerin üzerine giyilerek ve bele kemer bağlanarak kombine edildiğinde şıklığın herkesin gözlerini alabilir.
Kimono modelin kalın bir kumaştan tasarlanmışsa kalem eteklerin üzerine anvelop şeklinde bağlayarak kombine edilebilir. Fakat kalem etekler ile bel hizasındaki kimono modelini kullanmalısın. Spor şıklık yakalamak içinse çiçekli kimono modelini bol paçalı kimono ve yüksek ayakkabılar ile kombine etmelisin. Dar ve mini elbisene hareket katmak için elbisenin zıt renginde tek renk kimono modeli ile giyebilirsin.

Zet.com olarak senin için seçtiğimiz birbirinden farklı tarzdaki çeşitleriyle sokak stiline ve yaz modasına uyacak kurtarıcı kimono modellerini ve fiyatlarını incelemeden dolabına yenilerini ekleme.