Seçtiğin modele göre odanın havasını bir anda değiştiren el yapımı en güzel yastık ve kırlent modelleri Zet.com’da. Her tarza uyan modelleri incelemek için hemen tıkla!.

Detaylı Filtrele

243ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 5

Ev Dekorunda Aksesuarın Gücü


Evi güzelleştirmenin yolunun ev dekorundan geçtiğini bilmelisin. Kısacası iş sadece eve güzel mobilyalar almakla bitmiyor. O evin sana özgü olmasını ve hatta seni yansıtmasını istiyorsan dekorasyonda aksesuarın gücünden yararlanmalısın. Örnekle anlatmak gerekirse; evinin salonunu en bilinen duvar rengi olan yumurta kabuğu beyazı bir salonda gri koltuklar, beyaz halı ve kahverengi masa grubu ile salonunu döşedin diyelim. Bu salonun mobilyacıdaki görünümünden farkı olur mu? Cevap, elbette olmaz olur. Çünkü bu salonda bilindik renklerden başka bir şey yoktur. Evinin seni yansıtmasını istiyorsan sana özgü dekoratif objeler, kitaplar, mumlar, fotoğraf çerçeveleri, tablolar ile ortamı zenginleştirmelisin.

Peki sadece aksesuarları duvarda, sehpada ya da konsol üzerinde mi değerlendirebilirsin. Elbette hayır! Koltuk takımlarının rengini kırmak ya da daha da renklendirmek için kırlent yastıklardan yararlanabilir, odanın havasını tamamen değiştirebilirsin. Şekli tamamen senin seçimine bağlı olan kırlent çeşitleri arasından seni yansıtan desenlerden birkaç tane seçmen yeterli.

Kırlent Nedir?


Kırlent yatak ya da koltuk üzerine konulan ve üzerinde desenler olan koltuk yastığıdır. Genellikle işlemeli, işlemesiz, desenli, baskılı, hayvan figürlü, deri, süet deri ya da dantel kumaştan tasarlanır. Kırlent yastık adı verilen bu dekoratif yastıklar kare, dikdörtgen, yuvarlak, silindir şekillerinde olabilir. Kare ve dikdörtgen olanlar genellikle salon ve oturma odalarında kullanılırken, silindir ve yuvarlak şekildekiler ise yatak odalarında tercih edilmektedir.

Tarzına Göre Kırlent Modelini Seç


Kırlent modelini seçerken mobilyanın tarzı, mobilyada kullanılan kumaşın dokusu ve rengini dikkate alarak seçimini yapmalısın. Modern ve minimal bir evde dantel yastık oldukça ağır kaçacağı gibi, vintage görünümlü mobilyalar ile de hayvan figürlü kırlent yastık odanın havasını tamamen söndürecektir. O nedenle seçimini yaparken ilk önce dikkat etmen gereken unsur odanın tarzıdır. Odanın tarzına göre kendi stilini ve sevdiğin objeleri düşünerek seçim yapabilirsin. Modern mobilyalara sahip bir oturma odasına sahip, sanattan da hoşlanıyorsan senin kırlent modelin ünlü tabloların baskılı yastıkları, Frida Kahlo desenli yastık modelleri ya da Osmanlı tabloları baskılı kırlent modelleri ya da geometrik desenli kırlent modelleri olmalı. Evin renkli ve canlı bir ruhu varsa Instagram, Facebook, Youtube logolu yastık kılıfları, hayvan figürlü kırlent modelleri ya da ayakkabı, yaprak desenli yastık modelleri tercih edebilirsin. Kırlent modelini seçerken yaptığın seçimin moda olmasından çok tamamen seni yansıtmasına dikkat etmelisin.

Kırlenti Nereye Koymalı?


Kırlentleri genellikle oturma odalarında görüyor olsak da aslında yatak odalarında da kullanılmaktadır. Bu noktada sen hangi odayı canlandırmak istediğine karar vermeli ya da hangi odada bu aksesuara ihtiyacın olduğunu düşünmelisin. Yatak odalarındaki kırlentler genellikle işlevi olmayan süs amaçlı yastık modelleri olduğu için yastığın üzerinde şık ve elegan bir görünüm için satın alınırlar. Oturma odalarındaki kırlent modelleri de aynı amaca hizmet etmesine rağmen aynı zamanda sırtı, beli desteklemek için de kullanılırlar. Bu nedenle kırlent modelleri arasından seçim yaparken yastığını koyacağın odayı da düşünerek seçim yapmanı öneriyoruz.

Senin için hazırladığımız bu öneriler ile artık tek yapman gereken yüzlerce kırlent çeşitlerinden birini seçmek. Farklı kırlent modelleri ve fiyatlarına Zet.com’dan ulaşabilirsin. Tek yapman gereken farklı model ve renkteki kırlent modellerini inceleyerek evine uygun olanlar arasından seçim yapmak.