Zet Kırtasiye

Kitap Ayracı

Kitap tutkunu olduğun kadar kişiselleştirilmiş kitap ayracında olsun istersen en özel kitap ayracı tasarımları Zet.com’da. okuduğun kitap kadar kitap ayracınla da fark yaratmak istersen senin için seçtiğimiz ürünleri incelemeden seçim yapma!

Detaylı Filtrele

35ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 1

Kitap Ayracı Nedir?


Hepimizin bildiği gibi okunan kitapta kaldığın yeri belirlemeye yarayan parçadır kitap ayraçları. Eskiden karton parçaları, kitabın sayfasını kıvırma ya da kaldığın yeri aklında tutma varken günümüzde birbirinden güzel tasarımlı kitap ayraçları ile almaya doyamadığımız bir aksesuara dönüştü.

Öyle ki bazı kitaplar kendi kapaklarından bile ayraç bastırarak kitap ile hediye etmeye başlarken sürekli aynı ayracı kullanmak istemeyenler için , süslü modellerden sade tasarımlara kadar birçok farklı çeşitte kitap ayraçları kitapçılarda yerini almaya başladı.

Kitap Ayracı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?


Kitap ayracı alırken ayracın çok kalın olmamasına dikkat etmelisin. Çünkü çok kalın ayraçlar kitaplarda iz bırakır ve okuduğun kitabın çabuk deforme olmasını sağlar. İnce, püsküllü, kağıttan, mıknatıslı ya da el yapımı kitap ayraçları ise en çok kullanılan kitap ayraçları arasındadır. Bu modelleri dilediğin gibi ve kitaba zarar vermeyeceğinden emin olarak kullanabilirsin.

En Moda Kitap Ayraçları Nelerdir?


Mıknatıslı kitap ayraçları son yıllarda en çok tercih edilenler oldu. Bunun sebebi üzerindeki baskı resimlerin her tarz ve stile uyan bir modelde olmasından kaynaklanıyor. Fotoğraf, film karakteri, film afişi, ünlü bir oyuncunun ya da eserin resmi ile sana uygun olan modeli bulman oldukça kolay.

Mıknatıslı kitap ayraçlarının yanı sıra el yapımı örgü kitap ayraçları, püsküllü kitap ayraçları da oldukça göz önünde. Fakat son zamanlarda en çok dikkat çeken ve eğlenceli kişiliğini ön plana çıkaran modellerin başında kitabın içinde kalan alanı ince kağıttan dışında görünen kısmı ise oldukça kalın ve figürlü olan modeller geliyor. Örneğin cupcake kitap ayraçları, masal prenseslerinin kitap ayraçları en fazla dikkat çeken modellerin başında geliyor. Seçimini yaparken mutlaka bunu dikkate almanı öneriyoruz.

Tüm bu önerilerimizi dikkate alarak kendi stiline uygun kitap ayracı çeşitlerini inceleyebilirsin. Bütçene ve stiline uyan kitap ayarcı fiyatları arasından seçtiğin birkaç ürünü hemen satın al sadece okuduğun kitap ile değil aksesuarınla da öne çık!