Zet Takı

Kolye

Takı ve aksesuarlar arasında stilinizi değiştirmenizdeki en büyük etken kolyeler farklı tasarım ve modelleri ile Zet.com’da. Birbirinden güzel uzun, kısa, ince ve kalın tasarım işi kolye çeşitlerini incelemek için hemen tıkla!

Detaylı Filtrele

2131ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 36

Tasarım Kolye ModelleriSade bir elbisenin veya beyaz bir tişörtün bir anda duruşunu değiştirmek istiyorsanız kullanmanız gereken tek aksesuar kolyelerdir. Kolye her kıyafetin tarzını ve stilini değiştirme gücüne sahiptir. Küçük siyah elbise ile gündüz işe giderken akşama doğru boynuna takacağın kocaman taşlı bir kolye ile gece de aynı kıyafet ile şık olabilirsiniz. İşte bu yüzden kolye modelleri aynı kıyafetler ile farklı stil yaratmanıza yardımcı olur.

Zincirli, taşlı, tasma şeklinde, ucunda figür veya harfler olan uzun, kısa, kalın ve ince olarak birkaç çeşide ayrılır. Her birinin takılacağı yer ve zaman farklıdır. Fakat kolye takarken en çok dikkat etmen gereken şey giydiğin kıyafetin yakasıdır. Eğer taktığın kolye yaka seçimin ile uyum göstermezse şıklığın gölgelenir. O nedenle yaka seçimine çok dikkat etmelisin.

Kolye ve Yaka Uyumu

V yakalar ile her türlü kolyeyi kullanabileceğini söylense de bu yakaya özgü kullanım oldukça azdır. Genellikle ince ve varla yok arası kolye modeli tercih edilmeli. Bisiklet, hakim, balıkçı gibi yakası kapalı kıyafetler ile bulunduğunuz mekana göre taşlı ve ya büyük kolyeler tercih edebilirsiniz. Straplez yaka ile tasma kolyeden uzun kolyeye, taşlı kolyelerden inci kolye modeline kadar her kolye çeşidini takabilirsiniz. Çünkü yaka buna müsaittir. Degaje ve asimetrik yakalar ise mümkün olduğunca kolye takmaktan uzak durmanız gereken yaka çeşitleridir.

2016 Kolye Trendleri

Bundan beş sen öncesine kadar büyük taşlı kolye modelleri oldukça trendken 2016 kolye modelleri arasında kolye ucunda figür, harf veya desen olan kolyeler tercih ediliyor. Özellikle çift zincirli ve zinciri varla yok arası gibi duran belirsiz zincirli kolyeler bu yılın trendleri arasında.

Minimal bir tarzınız varsa kolyenin ucunda kalp, inci ve minik renkli taşlardan tasarlanmış modelleri, maksimaliteden hoşlanıyorsanız da iri taşlı veya göbeğe kadar uzanan dikkat çekici kolye modellerini satın almanızı öneriyoruz.

Senin için hazırladığımız bu öneriler ile artık kolyeni seçmen çok daha kolay. Farklı stil ve tarzdaki kolye modelleri ve fiyatlarını inceleyerek sana uygun modeller arasından seçim yapabilirsin.