Zet Takı Kolye

Kolye Ucu

Kolye takmayı sevenler için birbirinden farklı tasarımlardaki kolye uçları Zet.com’da. Her tarza uygun kolye ucu modelleri arasından seçim yapmak için hemen incelemeye başla!

Detaylı Filtrele

167ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 3
Geçmiş yıllardan beri tek bir kolyeye bağlı olmaktansa kolye ucu alınması büyüklerimiz için daha tercih edilir bir seçenekti. Genellikle tek bir zincirin varsa farklı modellerdeki kolye uçları ile farklı tarz ve stil yaratabilir, değişik görünümlere bürünebilirsiniz.

Siz de modunuza göre giyinmeyi tercih ediyorsanız farklı kolye uçları ile farklı stiller yaratmanız için size birkaç önerimiz var.

Tarza Göre Kolye Uçları


Günlük giyimlerde daha sade kolye uçları tercih etmelisiniz. Örneğin spor bir tarzınız varsa şekilli, renkli veya hayvan figürlü kolye ucu takmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca bu kolye uçlarını mutlaka kısa zincirler ile tercih etmelisiniz.

Minimalist bir tarzınız varsa yarı değerli taşlı kolye uçlarını uzun zincirler ile takabilirsiniz. Örneğin ametist, pembe kuvars, mercan, zirkon veya yeşim taşı gibi taşları tercih edebilirseniz. Beyaz sade bir tişört veya kazak ile uzun zincirli yarı değerli kolye ucu sizi hem sade hem de şık gösterecektir.

Taşlı aksesuarlardan hoşlanıyor ve modern şık bir stiliniz varsa kesinlikle taşlı kolye ucu tercih etmelisiniz. Taşlı kolyeleri uzun ya da kısa zincirle takabilirsiniz. Hatta son yıllarda oldukça moda olan üst üste birkaç model takarak modaya da ayak uydurabilirsiniz.

Abiye kıyafetler ile takacağınız kolye uçları ise değerli taşlı kolye uçları olmalı. Pırlanta, altın ya da Swarovski olabilir. Zincir boyu ise elbisenizin yakasına göre seçilmeli.

Kolye Ucu Hangi Zincirle Tercih Edilmeli?


Öncelikle tercih ettiğiniz kolye ucunun renginde bir zincir kullanmaya dikkat etmelisiniz. Eğer gümüş kolye ucu modeline altın bir zincir takarsanız şık olmaktan ziyade evde sadece bu zincirim vardı izlemi yaratabilirsiniz. O nedenle kolye ucu rengi ile zincirin rengi aynı olmalı. farklı renk kullanımı sadece kolye ucunda çift renk varsa uygun olur. Örneğin kolye ucunuz hem altın sarısı hem de roze ile iki renkten birinin zincirini kullanabilirsiniz.

Tüm bu öneriler ışığında senin için seçtiğimiz en güzel kolye ucu modelleri arasından kendi stiline uyan kolye uçlarını inceleyebilir, farklı tasarımcıların kolye ucu modelleri ve fiyatları arasından bir tercih yapabilirsin.