Zet Takı

Küpe

Farklı stil ve tarza uygun tasarımcıların hazırladığı birbirinden şık küpe modelleri en uygun fiyatlarla Zet.com’da. Küpe çeşitleri arasından sana uygun olanları incelemek için hemen tıkla!

Detaylı Filtrele

1156ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 20

Değişik Küpe Modelleri


Küçük kız çocuklarının takı çeşitleri arasından ilk tanıştıkları aksesuar küpedir. Bunun nedeni kız bebeklerin saçı çıkmadığın için erkek bebeklerden ayırabilmek ya da kız olduğunu belli etmek amacıyla ailelerin çocuklarını ilk iş kulak deldirmeye götürmesiyle başlar. Kız çocuklarının küpelere ilgi duyması da genellikle bu zamana denk gelir.

Birçok bayan için en önemli aksesuar küpedir, kolye veya yüzük takmadan dışarı çıkabilir fakat küpe vazgeçilmezdir. Bu alışkanlık kişiden kişiye değişse de küpe yüzünüze ışık ve farklılık verdiği için diğer aksesuarlara göre daha çok kullanılır. Ayrıca seçimi kolaydır. Bunun nedeni küpe takmak için çoğunlukla giydiğiniz elbise veya tişörtün yakasına göre takmanıza gerek yoktur. Düğün, nişan ve bunlar gibi özel geceler için takmıyorsanız istediğiniz modeli, istediğiniz yerde özgürce tercih edebilme sebebi yatıyor olabilir.

Küpelerin en önemli avantajı ise küpe takmak için kulağınızın delinmiş olmasına gerek yoktur. Sadece özel gün ve gecelerde küpe takmak istiyorsanız yapıştırma veya vidalı olmayan klipsli küpe modelleri arasından seçim yaparak görünümünüze şıklık katabilirsiniz. Bu küpe çeşidini kulağı delik olmayan erkekler de rahatlıkla tercih edebilir.

Küpe Modeli Seçimi


Küpe seçimi yaparken kararsız kaldığın noktada tarzın ile uyum göstermesine dikkat edebilirsin. Minimal, maksimal, elegan, cool ve etnik stillerdeki küpelerden mutlaka biri senin stilin ile uyum gösterir. Örneğin günlük hayatında sade giyinmeyi seviyorsan vidalı küpe modelleri sana uygun olacaktır. Giydiğin kıyafetin rengine göre renkli küpeler arasından seçim yapabilirsin. Henüz okul hayatını bitirmemiş olanlara pasta, hamburger, kuş yuvalı ya da puzzle şekilli eğlenceli küpe modellerini öneriyoruz. İş hayatına geçiş yaptığınızda ise incili, taşlı ya da zincirli gibi daha sade küpe modelleri arasından seçim yapmalısınız.

Trend Küpe Modelleri


Çok fazla küpe modeli olmasına rağmen en dikkat çeken küpe modeli ear cuff denilen bütün kulağı kapsayan ve genellikle tek kulağa takılan küpe modelleri oldu. Bu küpe modeli 2014 yılında Oscar Töreni Kırmızı Halı geçidinde göze çarpsa da sokağa inmesi ve en çok tercih edilmesi 2 seneyi buldu. En çok tercih edilen çeşidi ise taşlı ear cuff küpe modeli oluyor.

Özel günlerin vazgeçilmezi ise genellikle avize küpe modelleri oluyor. Özellikle elbise yakanız kolye takmanıza izin vermiyorsa kulağınızı tam olarak kapsayan avize diğer adıyla sallanan küpeler sizi harika gösterecektir.

Senin için seçtiğimiz küpe modellerini ve fiyatları arasından sana uygun modelleri
inceleyerek seçimini yapabilirsin.