Ev dekorun için aradığın aksesuar abajur ya da masa lambası için senin için en doğru yer Zet.com. Çünkü evini şıklaştırırken hoş bir ışık yayacak olan ilginç tasarım abajur ve masa lambaları burada, hemen tıkla!

Detaylı Filtrele

152ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 3

Dekorasyonda Abajurun Gücü


Ev dekorasyonunda aksesuarların gücünü henüz fark etmediysen evinin yaşanmışlık ruhundan eksik olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü her evde mobilya, TV ünitesi, masa takımı, şifonyer, birçoğunda kitaplık, orta sehpa, boy aynası ya da konsol bulunuyor. Peki, evini farklı kılan şey sadece mobilyaların mı? Kesinlikle hayır! Bir evi diğerlerinden farklı kılan tek şey seçtiğin aksesuarlardır. Bu bir tablo, aydınlatmaların, çiçeklerin ya da kitapların olabilir. Fakat ilk bakışta hem yaydığı ışık ile hem de görüntüsü ile dikkat çekici bir aksesuar arıyorsan ev dekorasyonunda abajurun gücüne inanmalısın.

Evinin renklerinde ve tarzıyla uyumlu bir abajur ile ev dekorunda fark yaratabilirsin. Üstelik çoğu zaman onu yakman bile gerekmez. Şık ayaklı bir abajur konsolunun üzerinde göz alıcı görüneceğine emin olabilirsin. Yatak odasında ise dekora katkısı kadar odaya kattığı kusursuz ışık ile de evine zarif bir stil katacak. Modern evlerde pirinç ve sade ayakları olan modern renklerde abajurları, klasik ev dekorunda büyük boy ahşap görünümlü abajurları, minimal evlerde ise pastel renklerden tasarlanan ayakları da sade olan modelleri tercih etmelisin.

Yatak Odası İçin Abajur Alırken Dikkat Etmen Gerekenler


Yatak odalarında abajurların tercih edilmesinin ilk sebebi sanıldığının aksine ihtiyaç değildir. Elbette hoş bir ışıkta kitap okumak ya da yorgunluğunu o ışık ile uykuya bırakmak yatak odasına abajur olmasının nedenlerinden biridir. Fakat yatak odalarında abajur bulunmasının sebebi yatak odalarına kattığı estetik ve dinlendirici bir ortam sağlamasıdır. Tabi bu ortamı sağlayabilmek için yatak odası için abajur seçerken dikkat etmen gereken şeyler olduğunu da bilmelisin.

Öncelikle abajur alırken tarzına uygun olan modeller arasından seçim yapmalısın. Retro tarzı seviyorsan vintage abajur modelleri, modern bir ev dekorun varsa ilginç abajur modelleri arasından seçim yapmalısın. Örneğin Baileys, Jack Daniel’s ve Jim Beam abajur modelleri senin için doğru bir seçim olabilir.

Yatak odanın büyüklüğü abajur seçiminde oldukça önemli. Eğer metrekaresi küçük olan bir odada büyük abajur tercih edersen bu odayı hem ışığa boğar hem de aradığın dinginliği vermez. O nedenle dar yatak odalarına küçük abajur modelleri, geniş yatak odalarına da büyük abajur modellerini satın almanı öneriyoruz.

Masa Lambası Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin?


Abajurların yanı sıra özellikle çalışma alanlarında tercih edilen masa lambaları da abajur kadar odanın dekoruna renk katacak bir aksesuardır. Tek farkla masa lambaları abajurlardan daha işlevseldir. Çünkü genelde dekor amaçlı tercih edilmez, çalışırken kullanılırlar. Çünkü masa lambaları ideal ışık seviyesi yaratarak daha verimli çalışmanı sağlar.

En Çok Tercih Edilen Masa Lambaları


Son yıllarda en fazla tercih edilen masa lambalarının başında 3 boyutlu gece lambaları, renk değiştiren mozaik lambalar, kitaplık tipi aydınlatmalar, geometrik desenli, hayvan figürlü, çiçek ya da yaprak desenli masa lambaları ile ahşap masa lambaları geliyor. İlginç masa lambası arayanlar içinse içki şişesinden tasarlanan masa lambalarını, tesisat borusu abajur ayaklarını, geyik boynuzu masa lambalarını önerebiliriz.

Masa Lambası Ampulü Ne Renk Olmalı?


Masa lambası ampulü kesinlikle beyaz tonlarda olmalıdır. Çünkü sarı ışık gözleri fazlasıyla yorar. Mümkünse masa lambası için LED ampul tercih etmelisin. Çünkü LED ampuller çalışma yüzeyine eşit yayılır ve titreşim yaratarak göz yormaz. Ayrıca etrafa klasik ampuller gibi ısı da yaymayacağı için uyku da getirmez.

Senin için seçtiğimiz en ilginç abajur modellerini ve dekoratif masa lambası çeşitlerini hemen incele. Masa lambası modelleri ve fiyatları arasından bütçene uygun olanı hemen sepete ekle, ev dekoruna soft bir ışık ile renk kat.