Sevdiklerinle birlikle güzel vakitler geçireceğin ve evinin dekoruna hoş bir katkı sağlayacak olan özel tasarım masa modelleri Zet.com’da. Salonların ve yemek odalarının vazgeçilmezi birbirinden farklı model ve çeşitteki masa tasarımlarını incelemek için

Detaylı Filtrele

20ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 1

Ev Dekorasyonunda Masa Seçimi


Eve eşya alırken olmazsa olmaz parçalardan biri de masalardır. Hatta birçok evde TV ünitesi olmayabilir ama masasız bir eve henüz rastlamadık. Misafirlerini ağırlayacağın ve günde en az iki kere yemek yiyeceğin masalar ev dekoruna oldukça etkisi olan mobilyaların başında gelir. Genellikle salona yerleştirilen yemek masası modelleri salon takımları ile uyumlu olarak tercih edilir. Hatta birçok mobilyacı yemek odası ile salon mobilyalarını takım olarak satışa çıkartır. Bu noktada sana şöyle bir öneride bulunmak istiyoruz. Salon takımının içerisinde yer alan masa modelini beğenmiyorsan sadece takım olsun diye satın alma. Çünkü masa takımı hem misafirlerin için hem de mutfakta yemek yeme şansın yoksa oldukça fazla kullanacağın bir mobilyadır. Bu nedenlerle satın aldığın masa takımında ilk olarak kaliteye önem vermelisin, ev dekoruna uyum ise ikinci aşama olmalıdır.

Yemek Masası Alırken Dikkat Etmen Gerekenler Neleridir?


Evinin neredeyse baş köşesinde olan yemek masası, misafirlerin ve sevdiklerinle hoş ve uzun vakitler geçireceğin bir alandır. Bu alanı hem zevkine göre hem de evinin şekline göre döşemelisin. Her ne kadar en fazla tercih edilen yemek masası dikdörtgen modeller olsa bile yuvarlak masalar da özellikle yemek masasını yerleştireceğin alan kare ise daha şık durmaktadır. Üstelik eve daha modern bir hava katar. Dikdörtgen masalar ise özellikle kalabalık misafirlerin olduğunda daha fazla alanı kullanabileceğin için avantajlıdır. O nedenle sana hangi şekli seviyorsan onu tercih etmeni öneriyoruz.

Yemek masasının şekline karar verdikten sonra dikkat etmen gereken en önemli nokta ise masanın boyutları ile evde yemek masasını yerleştireceğin alanın metrekaresi olmalı. Her ne kadar büyük masalar şık ve zengin dursa bile oda ile orantılı olmadığında kalabalık bir görünüm verir. Boyuta da karar verdikten sonra sırada yemek masasının hangi malzemeden yapılmasını seçmek kalıyor. Ahşap, masif ahşap, ceviz, meşe ağaç yemek masası tercih edebilirsin. Fakat son yıllarda en fazla masif ahşap yemek masası modellerinin öne çıktığını da bilmeni isteriz.

Masif Ağaç Ahşap Yemek Masalarının ÖzellikleriMasif ahşap yemek masası fiyatları diğer yemek masası çeşitlerine göre daha pahalıdır. Bunun nedeni doğal ağaçtan yapılmış olmasının yanında kullanılan hammaddelerinin pahalı olması ve MDF, sunta, tutkal ve ağır metaller kullanılmadan el yapımı olarak üretilmesidir. En önemli özelliği ise masif ahşap yemek masalarının bir standardı olmamasıdır. İki ayrı masa aynı ağaçtan yapılsa bile ikisinin de dokuları birbirinden farklı olur. Bu da onu eşsiz kılar. Çoğunlukla ceviz, maun, kestane, ıhlamur, çam ve meşe ağaçlarından tasarlanır. En çok tercih edilen modelleri ise meşe ve ceviz ağaç yemek masası modelleridir.

Ahşap Yemek Masası ile Ağaç Yemek Masası Arasındaki Farklar Nelerdir?
Ahşap masa ağaç masalara göre daha fazla tercih edilir. Bunun en önemli nedeni de aralarındaki fiyat farkıdır. Çünkü ağaç masaların malzemesi sadece ağaçtır. Fakat ahşap masaların yapıldığı malzemeler doğal ağaç da olabilir, suntalam ya da MDF de... Kısacası ahşap yemek masası fiyatlarının her bütçeye uygun bir skalası vardır. Bütçen elveriyorsa sadece ağaçtan üretilmiş ahşap yemek masası modellerini tercih edebilir, bütçene uygun değilse işlenmiş ağaçlardan yapılan modelleri satın alabilirsin.

Son Yılların Gözdesi Kütük Masa Modelleri


Ağacın doğal yapısı ile otantik bir görünüm yaratmak istersen evine veya iş yerine kütük masa modellerinden birini alabilirsin. Ağacın kendine has kusurları, desenleri ve lifli yapısı özellikle törpülenmeden ya da kesilmeden tasarımı yapılan kütük masalar son yıllarda toplantı odalarının vazgeçilmezi. İş yerlerine hem doğal hem de sıcak bir hava katan kütük masaları tel sandalyeler ile tercih etmelisin. Ev dekorasyonun için kütük masa modeli almak istiyorsan sandalye olarak kütük bankları satın almanı öneriyoruz.

Ev dekorasyonuna etki edecek yemek masası seçerken bilmen gerekenleri kısaca anlattık. Şimdi sıra senin için seçtiğimizi birbirinden şık yemek masası modelleri ve fiyatları arasından kendi bütçene ve tarzına uygun olanı bulmaya geldi. Şimdi ev dekoruna uygun olan masa modellerini incelemenin tam sırası!