Zet Aksesuar

Matara

İçkini yanında taşırken klasını da konuşturacağın özel tasarım mataralar Zet.com’da. Her tarza uyacak matara modellerini incelemeden matara almaya karar verme!

Detaylı Filtrele

23ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 1
Filmlerden aşina olduğumuz, özellikle sokaklarda içtiği şeyin belli olmasını istemeyen ya da dağda ısınmak için bir iki yudum alacağı içkisini koyduğu mataralar artık sadece filmlere özel değil. Birbirinden şık matara çeşitleri var. Önemli olan senin hangisini seçeceğin.

Neden Matara Kullanılır?


Mataralar genellikle içilen içkinin hangi markaya ait olduğunun belli olmaması amacıyla kullanılırken günümüzde şık bir aksesuara dönüşmüştür. Plastik şişelere de alternatif olan mataralar okulda, iş hayatında, spor yaparken ya da sadece içki içmek için bile kullanılır oldu.

Kaç Çeşit Matara Vardır?


Plastik, alüminyum, paslanmaz çelik ve cam şişe olmak üzere 4 çeşit matara vardır. Her birinin kullanım amacı kişiden kişiye değişir. Örneğin hafif ve dayanıklı bir tasarım istiyorsanız plastik mataraları tercih etmelisiniz. Fakat plastik çok önerilmediğinden sağlığını kötü etkilememesi için BPA içermediğinden de emin olmanızı tavsiye ediyoruz.

Alüminyum mataralar plastik mataralara göre daha şık tasarımlı olmaları ile son yıllarda oldukça popüler. Üstelik hafif olması da cezbediyor. Özellikle farklı desen veya fosforlu modelleri ile termos veya su şişesi taşırken bile tarz olmak isteyenlerin bir numaralı seçeneği!

Paslanmaz çelik mataralar alüminyum ve plastik mataralara göre daha ağır olmasına karşın özellikle içki matarası olarak daha şık bir görünüm sergiler. Özellikle matara seti olarak satılan içki mataraları ve bardaklarının da olduğu farklı desenlerdeki mataralar oldukça popüler. Üstelik sadece içki içmek için değil bu mataralar ile spor yapmak bile çok havalı.

Sağlık açısından ve temizlemesi en kolay olan matarayı seçmek isterseniz cam olanlardan vazgeçmemelisiniz. Cam mataraların en kötü tarafı ise oldukça ağır ve kolayca kırılabilir olması.

Tüm bu önerilerimizi dikkate alarak kendi stiline uyan matara çeşitlerini inceleyebilirsin. Stiline şıklık katacak matara modelleri ve fiyatları arasından bütçene uygun olan modeli hemen satın al!