Zet Giyim Üst

Mont & Palto

Kış aylarının en şık giyimi mont ve palto modelleri en güzel tasarımlarıyla Zet.com’da. Spor veya elegan bir şıklık arayan her tarza uygun olan modelleri incelemeden seçimini yapma!

Detaylı Filtrele

21ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 1
Kış aylarının en güzel kıyafeti palto ve montlar üzerinizdeki kıyafetin duruşunu bir anda değiştirir. İçiniz kadar dış giyiminize de önem vermelisiniz. Mont modelleri daha spor olan dış giyimken, paltolar hem klasik hem de günlük kullanım için uygundur.

Ömürlük ve yatırım amaçlı olarak senelerce kullanılan bir mont veya palto almayı planlıyorsanız kumaş seçimine dikkat etmelisiniz. Palto kumaşı mutlaka saf yün veya kaşmir ya da yün-kaşmir karışımı gibi kumaş cinslerinden olmalı. Bu tarz kumaşların ömrü daha uzun olur. Özellikle kaliteli kumaşlardan tasarlanmış ürünleri aldığınızda senelerce kullanabilirsiniz. Mont modellerinde ise son yıllarda öne çıkan kuş tüyü, kaz tüyü gibi pofuduk montları tercih edebilirsiniz. Kaz tüyü montlar, kuş tüyü montlara göre daha çok ısıtacağı için içinizde sadece bir tişört bile giyebilirsiniz.

Mont Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?


Mont seçerken tarzına uygun olan modelleri seçmelisiniz. Montlar paltolara göre kısa ve spor olan dış giyim olduğu için mont modellerini spor tarzda giyinenlere öneriyoruz. Eğer sık sık giymeyecek ve spor giyindiğiniz günler tercih edecekseniz yatırım amaçlı da mont alabilirsiniz.

Mont alırken ince bir görünüm istiyorsanız kaz tüyü almaya dikkat etmelisiniz. Kaz tüyü kuş tüyü montlara göre daha ince gösterir. Her ne kadar ince bir görünüm verse de bu tarz montlar paltolar gibi bel kıvrımını göstermez. Eğer bel kıvrımının da belirgin olmasını isterseniz beli kemerli olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Baylara göre mont modellerinden pofuduk tercih etmek istemeyenler kapitone model olan daha fit kesimleri tercih edebilir. Bu montlar sıcak tutarken şık bir görünüm kazanmanızı sağlar.

Manto ve Palto arasındaki Fark Nedir?


Eski zamanlarda giyinme adabında manto feminen palto ise maskülen olarak bilinirdi. Günümüzde bu ayrım pek bilinmese de manto kadınlar, palto ise erkek dış giyim olarak kullanılabilir.

Palto Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Palto alırken kumaşına, rengine ve kesimine dikkat etmelisin. Son dönemlerde bileklere kadar uzun olan palto modelleri her vücut tipine uygun değildir. Özellikle orta boylulara daha çok yakıştırdığımız paltolar minyon boylu olanların eğer doğru kesim ve boyda olmazsa daha kısa boylu görünmesine sebep olur.

Renk seçimi yaparken zamansız renkler paltoların uzun ömürlü kullanılmasına olanak sağlar. Devetüyü, siyah ve vizon renkler zamansız renklerin başında gelir. Bunların yanında bordo ve koyu yeşilde son zamanların öne çıkan renklerindendir. Beyaz renk de oldukça trend olmasına rağmen daha uzun ömürlü kullanım için ekru rengini tercih etmelisiniz. Kumaş seçimi olarak yünlü ve pamuklu modeller hem şık bir görüntü hem de terlemeyi önleyici ve sıcak tutması açısından daha uygun bir seçim olacaktır.

Tüm bu önerilerimizi dikkate alarak kendi stiline uygun palto ve mont çeşitlerini inceleyebilir, tarzına uygun modeller arasından seçim yapabilirsin. Kış kıyafetlerine renk katacak olan mont ve palto modelleri ve fiyatları arasından bütçene uyan tasarımları hemen satın al!