Zet Ev & Yaşam Mutfak

Mutfak Önlüğü

Yemek yaparken de zarif ve şık olmanın sırrı giydiğiniz kıyafette değil, kıyafetinizin üzerine taktığınız mutfak önlüğü setinde gizli. En ilginç ve güzel mutfak önlükleri Zet.com’da.

Detaylı Filtrele

13ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 1

Mutfak ÖnlükleriMutfak önlükleri sadece aşçıların tekelinde değildir. Mutfağı seven, mutfakta yemek yapmaktan hoşlanan kadınların da en vazgeçilmez mutfak aksesuarlarıdır! Yemek yapmanın bile şıklıkla bir ilgisi olduğunu bildikleri için seçtikleri her önlük şık ve zariftir. Hiçbir zaman alelade bir kıyafetle veya önlüksüz yemek yapmayı tercih etmezler. Peki sen nasıl yemek yapıyorsun önlüklü mü önlüksüz mü?

Mutfak önlüğü genellikle üzerine yemek sıçramaması için ve yemeği kıyafetlerinizin kumaşından korumak amacıyla giyilir. Çünkü leke tutmaz. Ayrıca ıslak ellerinizi silmek için havlu kağıt kullanmaktan da kurtarır sizi.

Mutfak önlükleri boyundan bağlamalı ve bele bağlamalı olarak ikiye ayrılır. Boyundan bağlamalı mutfak önlüğü modelleri üzerinizdeki büyük bir alanı kapsadığı ve bele bağlanan modellere göre sabit kalabildiği için daha kullanışlıdır. Çoğunlukla göbek bölgesinde veya kalça hizasında cepleri bulunur. Bu cepler genellikle süs amacıyla yapıldığı düşünülse de yemek tarifi, mutfak bezi ve cep telefonu koyulabilir boyuttadır.

Mutfak Önlüğü Kumaşı ve Dikimi

Mutfak önlüğü hangi kumaştan dikilir diye merak ediyorsanız genellikle duck bezi kumaştan dikilir. Bunun nedeni duck bezi kumaşın su ve leke işlemez özelliğine sahip olmasından kaynaklanır. Yağ ve kirin içine girmesi zordur ve kumaş nefes alabilmektedir. Ayrıca kolayca silinebilir olduğundan oldukça kullanışlıdır. Çoğunlukla mutfak önlüklerinin üzerine keçeden ya da aplikelerden süsler yapılır. Bunlar yemek, meyve hayvan şekilleri veya isim yazılı olabilir.

Mutfak önlükleri tek parça ya da set olarak satılırlar. Mutfak önlüğü seti aşçı şapkası, önlük, ve fırın eldivenleri veya tutacakları ile birlikte satılır. Stiline düşkün bir tarzın varsa diğer aksesuarları farklı alacağına set şekilde almanı tavsiye ediyoruz.

Mutfak önlüğü çeşitleri erkek ve kadınlar için günümüzde baskılı modellerden farklı renklere, şekilli modellerden ilginç tasarımlara kadar oldukça fazla modeli kapsıyor. Yemeklerinizi yaparken sizi izleyenlere iştahını kabartmak için portakal, üzün, elma gibi meyveli şekilleri ya da pizza, ekmek gibi şekillerin yer aldığı mutfak önlüğü modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Nostaljik tasarımlar seviyorsanız ise size puantiyeli veya ekoseli mutfak önlüğü modellerini tavsiye ediyoruz.

Bu önerileri dikkate alarak senin için seçtiğimiz farklı modellerdeki el yapımı ilginç mutfak önlüğü tasarımları inceleyerek seçim yapabilirsin. Haydi, sen de mutfak önlüğü modelleri ve fiyatları arasından bütçene uygun modeller ile mutfağını renklendir.