Zet Takı Bileklik

Paracord Bileklik

Görüntüsü ve şıklığı ile olduğu kadar hayatta kalma ekipmanlarından da biri olan paracord bileklik modelleri Zet.com’da. Çok amaçlı olan paracord bileklik çeşitlerini incelemek için hemen tıkla!

Detaylı Filtrele

5ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 1

Paracord Bileklik Nedir?


Paraşüt ve kablo kelimelerinin İngilizcesinin birleşmesi olan paracord bileklikler paraşüt ipidir aslında. Paraşüt ipinden oluşan elde veya makinede örülen bileklik modelleridir.
Paracord bileklik sadece güzel ve şık göründüğü için takılan bir aksesuar değildir. Hatta en önemli özelliği özellikle doğa sporları yapanlar ve askeri personel için hayatta kalma bileziklerinden biri olmasıdır. Genellikle 550 LB kalitede gerçek paraşüt ipinden üretilir ve ortalama 7 ince ipten oluşur.

Paracord İpi Nedir?


Paracord ipi içerisinde 7 ayrı ip barındıran 5 milimetre çapında naylondan üretilmiş oldukça esnek bir ip çeşididir. Naylon yapısı ipe elastikiyet kazandırırken sağlamlığı ise belli modellerinde 250 kilograma kadar taşıma kapasitesi sağlar. İlk olarak ABD tarafından kullanılmış olan paracord ipleri günümüzde askeri birlikler tarafından da kullanılır.

Kimler Paracord Bileklik Satın Almalı?


Şık görüntüsünün yanında gerçek bir paracord bilekliği doğa sporlarına düşkün olan ve gerektiğinde bileklikteki ipi çözerek farklı alanlarda kullanabilecek olanların satın alması kullanım amacına uygun olacaktır. Tabii bunun dışında aksesuara düşkün olan bayların hoş bir bileklik olarak kullanmasında da sakınca görmüyoruz.

Paracord Bileklik Ne İçin Kullanılır?


Paracord bileklikler çok amaçlı olarak kullanılırlar. Standart ip bağlamak için, barınak yapımında, alet taşıyıcı kemer olarak, çadır bağlama veya sağlamlaştırmak için, olta ya da ağ yapımında, yaralanmalarda turnike amaçlı, ateş yakarken tutuşturucu olarak, ayakkabı bağcığı olarak ya da yay yapımında rahatlıkla kullanılırlar.

Paracord Bileklik Nasıl Kullanılır?


Acil durumlarda ihtiyacın olduğu miktar kadarını bilekliğin kaynak noktasından açarak paracord ipini kullanabilirsin. Eğer kobra düğüm tekniğini biliyorsan işin bittikten sonra tekrar bileklik haline dönüştürebilirsin.

Sana özel hazırladığımız öneriler ile artık paracord bilekliğini nerede kullanacağını çok iyi biliyorsun. Şimdi stiline ve bütçene uygun olan paracord bileklik modellerini ve fiyatlarını inceleyerek seçim yapabilirsin.