Zet Takı Yüzük

Parmak Ucu Yüzük

Parmakların eklemleri takılan son birkaç yılın vazgeçilmezi eklem yüzükleri her parmağınıza uyacak şekil ve modelleriyle Zet.com’da. Sana uygun olan modeli keşfetmek için hemen tıkla!

Detaylı Filtrele

5ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 1

Parmak Ucu Yüzük Modelleri


Popülaritesini asla kaybetmeyecek olan yüzük modelleri eski zamanlarda sadece yüzük parmağına takılırdı. Daha sonra diğer parmaklara da yumuşak bir geçiş yapan yüzüklerin başka parmaklara da takılabileceğini düşünmemizi neredeyse Barış Manço sayesinde kazandık diyebiliriz. Yüzük parmağından diğer parmaklara sıçrayan yüzükler zamanlar yepyeni modellerle karşımıza çıkmaya başladı. Bunların en sonuncusu ile parmak ucu yüzük modelleri oldu.

Kadınların en sevdiği aksesuarların başında gelen yüzüklerin son birkaç sezondur en çok öne çıkan modeli, hiç tartışmasız eklem yüzük modelleri oldu. Eklem yüzükleri her parmağa takılabileceği gibi tek parmağa birden fazla model de takılabilir. Tek yapman gereken sana uygun olan modeli seçmek!

Eklem Yüzüğü

Parmak ucu yüzükleri hakkında bilmen gereken şeylerin başında “Eklem yüzüğü hangi parmağa takılır?” Sorusunun cevabı geliyor. Bu tamamen senin tarzın ile ilişkili. Genellikle işaret, orta ve yüzük parmağının boğumlarına takılsa bile seçtiğin parmak ucu yüzük modeli taktığın parmaktan daha fazla önem taşıyor bunu bilmelisin. İnce, kalın, tırnak şekilli modelleri ile her parmağa uygun seçeneği olduğu için seçim yapmakta zorlanmayacaksın.

Parmak ucuna takılan yüzük modellerinin dörtlü ve beşli setler halinde satılan modelleri vardır. Bunları başında tırnak şeklinde olan yüzük modelleri gelir. Genellikle altın sarısı ve gümüş renginde tasarlanan bu modeller işaret parmağından serçe parmağına kadar her parmağa takılırsa görünümde bir bütünlük yarattığı için daha şık duruyor. Sıklıkla olmasa da baş parmağa da takılır. Baş parmağa takılmasının pek tercih edilmeme sebebi ise mesafenin kısa olmasından kaynaklanıyor. Fakat ince parmaklarınız varsa mutlaka baş parmağa takılan eklem yüzüklerinden satın almalısınız.

Tırnak şeklinde olanların dışında ince ve zarif eklem yüzük modelleri geliyor. İnce yüzüklerin daha çok tercih edebilmesinin başında çoğunlukla kalın parmak ve büyük elleri daha küçük göstermek geliyor. Ayrıca dikkati tek bir noktaya odaklayarak parmaklarınızı daha ince göstermek isterseniz yüzük modeline zincir ile bağlanarak parmak ucu yüzüğü yapılmış modelleri de inceleyebilirsiniz. Bu yüzüklerin en büyük avantajı eklem yüzüğünün asla düşmemesini sağlamaktır.

Önerilerimizi dikkate alarak sana uygun eklem yüzüklerini inceleyebilir, kendi stiline yakın olan bir model seçebilirsin. Faklı tasarımcıların parmak ucu yüzük modelleri ve fiyatları arasından senin bütçene uygun olanları stilinle tamamlamanın tam zamanı!