Modern evlerin vazgeçilmezi, kitaptan dekoratif objeye her türlü aksesuarı sergileyebileceğiniz duvar rafları Zet.com’da. Farklı, renk ve modeldeki duvar raflarını hemen incele!

Detaylı Filtrele

25ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 1
Eski dönemlerde sadece salonlarda yer alan ve ayaklı olan raflar günümüze yatak odasından salona, banyodan mutfağa her alanın hem kullanım hem de dekoratif olarak kurtarıcısı oldu. Üstelik ayaksız, modern ve daha fazla renk çeşitliliği ile aklımızı çelmeye devam ediyor.

Duvar Raf Montajı için Dikkat Edilmesi Gerekenler


Modern duvar rafları artık konsolların üzerinde, televizyon ünitelerinin bir takımı olarak, sadece dekoratif amaçlı olarak her odaya uygun raf tasarımları ile evlerimize girdi.

Duvara raf takarken bilmeniz gerekenlerin başında duvar rengi gelmektedir. Hatta bunu aklınızdan çıkarmanızı önermiyoruz. Açık renk duvarlara koyu tonlar, koyu renkli duvarlara ise açık renkli duvar rafları daha çok yakışmaktadır. Nadiren de olsa beyaz veya krem duvar rengine aynı tonlardaki raf modelleri de şık bir görünüm sergilemektedir.

Duvar rafını mobilyacılara taktırmanız sizi hata veya yamuk takma ihtimalinden kurtarır. Kendiniz takacaksanız ise mutlaka su terazilerinden yardım almalısınız. Birbirine yakın yükseklikte iki veya daha fazla raf takmayı planlıyorsanız aralarındaki yüksekliği üzerine koyacağınız dekoratif eşyaları düşünerek ayarlatmalısınız. Raf montajı yaparken tek bir raf takıyorsanız ortalama bir erkeğin göz hizasında takmalı, birkaç adet takıyorsanız da en ortadaki rafın yine ortalama boydaki bir erkeğin göz hizasında olmasına dikkat etmelisiniz.

Duvar Raf Seçimi


Duvar rafı seçimi yaparken risk almak istemiyorsanız beyaz duvar rafı satın almalısınız. Beyazın her yere ve zamana uyum gösteren bir renk olduğu için her odada ve alanda kusursuz şıklık yaratmanıza yardımcı olur.

Ayrıca duvar rafını seçerken üzerine ne tarz aksesuarlar koyacağınızı düşünerek materyaline veya kalınlığına karar vermelisiniz. Özellikle son tasarım harikası olan ayaksız duvara monte edilen duvar rafları ağır kitaplar ve eşyalar konulduğunda zaman içinde rafı eğeceği için kalın raf seçmeye özen göstermelisiniz.

Tüm bu önerileri dikkate alarak senin için seçtiğimiz farklı renk ve stildeki raf modellerini ve fiyatlarını inceleyebilir, farklı tasarımcıların raf çeşitleri arasından bütçene uygun modelleri satın alabilirsin.