Zet Takı Bileklik

Şahmeran

Takı ve aksesuarlar arasında en farklı stile sahip olan hem yüzük hem de bileklik olarak kullanılan en güzel şahmeran bileklik modelleri Zet.com’da. Birbirinden farklı tasarımları incelemek için hemen tıkla!

Detaylı Filtrele

9ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 1

Şahmeran Bileklik Seçimi Nasıl Olmalı?


Gündüz ve gece kıyafetlerinizi tamamlayacak ve ellerinizin üzerinde zarif bir görünüm sergileyen şahmeranlar herkesin tercih edebileceği bir takı değildir. Özellikle stil sahibi ve cesareti olanlara öneriyoruz. Çünkü şahmeran taktığınızda tüm dikkatler ellerinizde ve parmaklarınızda olur. Eğer ince bilekleriniz ve parmaklarınız varsa her modeli takabileceğiniz gibi kalın parmaklarınız varsa sadece ince şahmeran modellerini tercih etmelisiniz.

Şahmeran Bileklik Tasarımı ve Kullanımı


Şahmeranlar bileği parmakla birleştiren tek takı olarak genellikle zincirden tasarlanır. Fakat son zamanlarda kullanım farklılığı yaratmak için ip, örgü ve renkli taşlardan tasarlanmaya da başlanmıştır. Şahmeran bileklik genellikle orta parmakta yüzük olarak takılıp bileğe zincirle ile bağlanarak bileklik olarak tasarlanmış parçalardır. Fakat günümüzde yüzük veya serçe parmak başta olmak üzere hem farklı parmaklara takılarak hem de birden fazla yüzüklü modelleri ile modernleştirilmiştir.

Geçmişte sadece bohem tarza sahip olanların tercih ettiği ve yöresel bir takı olarak kullanılan şahmeranlar günümüzde farklı tasarımları ile her zevke hitap etmeye başladı. Sade zincirli şahmeran modellerini gündüz, abartılı ve taşlı olan şahmeran tasarımlarını ise özel gecelerde ve davetlerde tercih edebilirsiniz. İpli ve örgü tipinde olan şahmeran çeşitlerini yazın kumsalda tercih etmeniz size faklı bir hava yaratacaktır. Nazar boncuklu olanları ise sadece günlük kombinler ile de ve başka takı veya aksesuar kullanmadan tercih etmelisiniz.

Günlük giyim için tek bir aksesuar olarak da kullanılabilen şahmeranlar genellikle zincirden oluşarak hep aynıymış gibi görünmesine rağmen son yıllarda trend olduğu için kalın zincirli, yıldız, kalp, boncuk ve hayvan figürleri ile farklılık katılan modelleri de tasarlanmıştır.

Senin için hazırladığımız bu öneriler ile artık şahmeran bileklik seçmen çok daha kolay. Farklı stil ve tarzdaki şahmeran modelleri ve fiyatlarını inceleyerek sana uygun olanlar arasından seçim yapabilirsin.