Zet Takı Küpe

Sallantılı Küpe

Takı denince ilk akla gelen küpelerin en sevilen modellerinden olan sallantılı küpe çeşitleri uygun fiyatları ile Zet.com’da. İncelemek ve satın almak için hemen tıkla!

Detaylı Filtrele

574ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 10
Zarif Sallantılı Küpe Modelleri
Kadınların en sevdiği aksesuarlardan biri olan küpelerin en çok tercih edilen modelleri sallantılı küpelerdir. Bilinenin aksine sallantılı küpeler gösterişten uzak aslında elegan ve zarif küpelerdir. Swarovski taşlı küpe modelleri, gümüş sallantılı küpeler, etnik desenlerden tasarlanan sallantılı küpeler, sedef taşlı ve çiçekli modeller yıllardır en fazla tercih edilen küpe çeşitleridir. Fakat son birkaç sezondur ünlü tasarımcıların defilerinde, asimetrik ve geometrik şekilli sallantılı küpe modeli ve her iki küpenin birbirinden farklı olarak yer almasıyla son zamanların en trend modeli olmuştur. Bu modellerin dışında boncuklu, madalyon görünümlü, etnik, tüylü uzun sallantılı küpeler, özellikle siyah püsküllü küpe modelleri ve el yapımı özel tasarım sallantılı küpelerde kadın aksesuarları arasında vazgeçilmez klasmanına girmiştir. Bu özelliklere sahip olan küpe modelleri zarif küpeler arasına girer. Daha ışıltılı ve ağır olan küpe modelleri ise avize küpeler olarak adlandırılır.

Sallantılı Küpe ile Avize Küpe Arasındaki Farklar Nelerdir?
Avize adı verilen küpe modelleri ağır taşlardan tasarlanan büyük küpelerdir. Üstelik oldukça gösterişlidir. Sallantılı küpeler ise zarif ve elegan olan modellerdir. Avize küpelerde çoğu zaman küpe vidalı olmaz. Bunun en önemli nedeni küpenin ağır olmasıdır. Sallantılı küpeler ise daha hafif materyallerden tasarlandığı için onlar vidalı veya klipsiz takılabilir küpe çeşitleridir. Sallantılı küpeleri günün her anında ve küpe modeline göre her stille kombine edebilirsin fakat avize küpeler fazlasıyla gösterişli olduğu için her stile uymayacaktır.

Sallantılı Küpe ile Saç Modeli Nasıl Toplanır?
Sallantılı küpeler çeşitlerine göre ayrılır. Materyal çeşitliliği fazla olduğu için her stile uyan bir model bulabilirsin. Sallantılı küpe seçimini yaparken giyeceğin kıyafete ve saç modeline dikkat etmelisin.
Sallantılı küpen kısa boyuttaysa saçlarını yarım toplaman çok yakışacaktır. Hatta hafif bir makyaj ile parlayabilirsin. Kıyafetin ise küpe modeline göre değişir. Eğer kısa ama taşlı bir küpe hatta swarovski taşlı sallantılı bir model seçimi yaptıysan stilini yumuşatan bir tarz da giyinmelisin. Gündüzse boğazlı kazak ve toplu saç harika olur, gece ise kayık yaka ya da V yaka bir elbise veya bluz giymeni tavsiye ediyoruz.

Sallanan küpe boynunun yarısına kadar ve çiçek motifli, püsküllü, madalyon taşlı ya da boncuklu bir modelse kıyafet tercihini casual şık olan ürünlerden yapmanı ve saç modelini kulakların görünürde olacak şekilde yarım toplamanı öneriyoruz. Dağınık topuzda denen fazla uğraşılmış görünümde olmayan topuz modeli yapıp kombinini tişört veya gömlek ile ceket giyerek yaparsan mükemmel bir stil yaratabilirsin.

Küpenin boyu omuzlarına kadar iniyorsa saç modelini açık veya toplu yapabilirsin. Fakat yarım yapmanı önermiyoruz. Eğer ihtişamlı bir küpe modeliyse görünümü dengelemek için açık bırakabilir. Sade ve zincirli sallantılı küpe modeliyse saçlarını toplayabilirsin.

Senin için seçtiğimiz küpe modellerini inceleyerek bütçene en uygun olan sallantılı küpe çeşitleri arasından birini seçebilir, görünümüne küpelerinle ışık saçabilirsin.