Oturma odalarının vazgeçilmezi evinize renk katacak sehpa tasarımları Zet.com’da. Farklı stil ve materyallerden yapılmış olan sehpa tasarımlarını hemen incele!

Detaylı Filtrele

30ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 1

Sehpa Modelleri ve Fiyatları


Yuvarlak, kare ve dikdörtgen şekillerinde olup, odaların ortasında konumlandırılan sehpalar hem süs eşyalarını sergilediğimiz hem de yiyecek ve içecekleri de koyabildiğimiz dekoratif bir aksesuardır.

Sehpaların şekli ve büyüklüğü oturma odanıza göre seçilmelidir. Her odaya uygun olan tek sehpa çeşidi dikdörtgen şekilli olanlardır. Yuvarlak sehpalar ise odaya sıcaklık ve romantiklik katar. Kare sehpalar daha tok ve kalın bir görünüm sergilediği için büyük alanlar için idealdir.

Orta sehpalar genellikle 50 cm yüksekliğinde olup büyük koltuğun aşağı yukarı yarısından uzun olmalıdır. Üzerine dekoratif eşyalar konulacağı gibi kitap ve biblolar ile odayı da renklendirebilirsiniz.

Sehpa materyalleri arasında en fazla dikkat çekenleri cam, lake, metal ve ahşap sehpalardır. Ahşap sehpalar ceviz, çınar ve meşe ağaçlarından tasarlanır. Odaya otantik ve farklı bir görünüm verdiği için en fazla tercih edilen sehpa çeşitlerindendir. Fakat en çok tercih edilen sehpalar beyaz lake olan modellerdir. Bunun nedeni hem her odaya hem de her eşyaya uyum sağlamasıdır. Ayrıca en uzun ömürlüdür. Cam sehpalar küçük odaları geniş gösterdiği için dar alanların tercihi olmalıdır. Metal materyali ise sehpalar genellikle sehpaların ayağında kullanılır ve uzun ömürlü olur.

Sehpa Çeşitleri


Hayatımızda sadece orta sehpa yoktur. Zigon, yan ve fiskos sehpalarda evimiz için gerekli olan tasarımlardır. Zigon sehpa genelde 3 veya 4 adet satılan üzerine laptop, içecek ve yiyecekleri konularak koltuklara dökülmemesi için tercih ettiğimiz sehpalardır. Zigon sehpa seçerken taşıma kolaylığı için ağır ve hantal görünüşlü sehpalardan uzak durmalısınız. Sürekli bulunduğu konum değişeceği için rahat taşınması ve pratikliği en önemlisidir. Fiskos sehpalar ise ismini fiskos örtüsünden almaktadır. Genellikle dekoratif amaçlı ve koltuk kenarlarında duran yuvarlak, koltuk yüksekliğine eşit olan sehpalardır. Yan sehpalar ise çoğunlukla tek başlarına satılarak koltuk kenarlarına yerleştirilir. Günlük kullanım için uygundur.

Bütün bu önerileri dikkate alarak senin için seçtiğimiz her renk ve modelde olan sehpa çeşitlerini ve fiyatlarını inceleyebilir, farklı tasarımcıların sehpa modelleri arasından sana uygun olanları seçerek evinize renk katabilirsin.