Zet

Takı

Kolye, yüzük, bileklik, vücut takısı, broş, küpe gibi kadın aksesuarlarının vazgeçilmezleri özgün ve yaratıcı modelleriyle Zet.com’da. Altın, gümüş ve bronz renklerindeki takı çeşitlerini hemen incele!

Detaylı Filtrele

4545ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Özel gün/sezon ürünü
/ 76

Tasarım Takı Modelleri


En basit kıyafete bile farkı bir hava katan takı modelleri gündelik yaşamın vazgeçilmezleridir. En fazla kullanılanlar arasında küpe, kolye ve yüzük modelleri olsa da son yıllarda vücut takıları da kullanılmaya başladı.

Takı kullanmak çok kolay gibi görünse de dozunda kullanılmadığında göz yorucu bir görünüm verebilir. Örneğin her parmakta yüzük varken, bileklik, kolye ve küpe taktığınızda şık olmaktan çok bütün takılarınızı üzerinizde taşıdığınız izlenimini yaratabilirsiniz. O nedenle az fakat vurucu takıları tercih etmelisiniz.

Takı Seçimi


Takı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerin başında vücut şekliniz, saç modeliniz ve o gün giydiğiniz kıyafetiniz gelmektedir.

En kolay seçimlerden biri küpe seçimidir. Kısa saçlı bayanlar gösterişli, büyük küpeler ile daha şık bir görünüm sergilerler. O nedenle onlara saçları arasından iddialı görünen küpe modellerini öneriyoruz. Uzun saçlı bayanlar ise gidecekleri mekana göre seçim yapmalılar. Gece şık bir davete gidiyorsanız ve saçlarınız topluysa gösterişli küpeleri, günlük hayatta açık saçlar ile tercih edeceğiniz küpe modeli saçlarınız arasından belli belirsiz görünen ve çok dikkat çekmeyen küpeler olmalı. Eğer açık saçla iddialı küpeler takmak isterseniz kıyafetinizin minimal detaylarda olmasına dikkat etmelisiniz.

Kolye seçiminde ise yine kısa saçlı bayanlar çok iddialı kolyeleri rahatlıkla tercih edebilirler. Özellikle iri taşlı kolyeler vazgeçilmezleridir. Uzun saçlı bayanlar ise her kolye modelini tercih edebilirler ama onlara en çok yakışan kolye modelleri ince zincirli , uzun veya kısa kolyelerdir.

Seçim yapmakta en çok zorlanacağınız takı çeşidi yüzüklerdir. Yüzük seçimi yaparken parmaklarınızın şekline göre seçim yapmalısınız. Kalın parmaklarda çok büyük yüzükler göz yoracaktır bunu aklınızdan çıkarmayın. Yüzük takarken ellerinizin bakımlı olmasına da özen göstermelisiniz.

Bileklik takarken taktığınız bilekliğin kalınlığına ve modeline dikkat etmelisiniz. Çok kalın bilekliklerden tek bir bileğe birkaç tane takmak rüküş bir hava vereceği için fazla bileklik takmak istediğinizde ince zincir bileklikleri veya etnik bileklikleri tercih etmelisiniz.

Broş kullanmak ise oldukça zordur. En kolay kullanım alanı gömlek yakaları ve taktığınız şalın kenarlarıdır. Eğer vintage bir giyim tarzınız yoksa ve yine de broş tercih etmek istiyorsanız broşları çantanıza da takabilirsiniz.

Bütün bu önerileri dikkate alarak takı tasarımcılarının hazırladığı takı çeşitleri ve fiyatlarını inceleyebilir, tarzına ve bütçene uygun olan takı modelleri arasından beğendiklerini kolayca satın alabilirsin.