Zet

Giyim

Tekdüze stillerden sıkıldıysan ve farklı tasarım kıyafetler arıyorsan aradığın tasarım giyim ürünleri Zet.com’da. Her stile uyacak olan ayakkabıdan çantaya, elbiseden çoraba kadar yüzlerce çeşit giyim ürünlerini incelemeden seçimini yapma!

Detaylı Filtrele

1908ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 32
Giyim zevki her tarza ve stile göre değişen bir şeydir. Şu ana kadar birkaç stil denemiş ya da her zaman modayı takip ederek gardırobunu değiştirmiş olabilirsin. Veyahut harika bir giyim stili yaratmış da olabilirsin. Peki alışveriş yaparken nelere dikkat ediyorsun. Stiline uygun ayakkabı çanta mı alıyorsun modaya uygun elbise ya da etek mi?

İşte tüm bu soruların cevaplarını vermeden önce giyim tarzını belirleyerek alışveriş yapmanı öneriyoruz.

Modaya Uygun Giyinmek mi Stil Oluşturmak mı?


Hiçbir zaman trendleri körü körüne takip etmeyin, podyumda ne varsa gidip o ürünleri giymeye çalışmayın. Bu en büyük yanlışlardan biri olur. Çünkü vitrinlerde veya podyumda gördüğünüz her şey size yakışacak diye bir kural yoktur. Hatta çoğu zaman rüküş bile görünmenize sebep olur. Öncelikle kendine yakışan kıyafetleri bulmalı daha sonra o kıyafetlerin yansımasını gördüğünde stiline uygulamalısın. Kısacası giyim stilini oluşturmalısın!

Giyim Stili Nasıl Oluşturulur?


Stilini oluşturmanın ilk şartı vücut tipini tanımaktır. Hangi bölgelerin en iyisi hangi bölgelerin ise saklanması gerekiyor bilmelisin. Örneğin armut vücut tipinde bir kişinin kalçasını gizleyerek belini ortaya çıkaran bir kıyafet giymesi, taraklı bir ayağa sahip bir kişinin ise açık ayakkabı seçerken ayağını toparlayan bir ayakkabı seçmesi gerekir.

Stilini oluştururken mutlak tek bir stile bağlı kalmak zorunda değilsin. Üstelik son birkaç yıldır farklı stilleri birleştirmek de en önde gelen giyim trendlerinin başında geliyor. Örneğin vintage bir gömleği bu yıl oldukça moda olan pilili etekle kombine edebilirsiniz.

Giyim tarzı oluştururken başkalarından etkilenebilirsin. Fakat asla etkilendiğin kişinin bir taklitti olmamalısın. Örneğin dünyaca ünlü stil ikonu kabul edilen Kate Moss çoğu zaman skinny pantolon ve üzerine bol bluzlar giyiyor. Özellikle sokak stilini uygularken. Bu en kolay kombinlerden biridir. Fakat senin kalın bacakların varsa ve üst bedenin de inceyse bu kombin seni sadece olduğundan iri gösterir ve üzerinde emanet durur. O nedenle stilini takip edeceğin kişi ile proporsiyonlarınızın yakın olmasına dikkat etmelisin. Çok beğendiğin ikonları stillerini örnek almak istiyorsan aksesuar tercihlerini veya renkleri kullanma biçimlerini inceleyebilirsin.

Kaç Çeşit Giyim Tarzı Vardır?


Minimal, maksimal, seksi, bohem, vintage ya da spor ana başlıklar olmak üzere 6 çeşit giyim tarzı vardır. Tabii bunları karıştırarak ya da alt başlıklarını da kullanarak bir tarz yaratman da mümkün. Örneğin Grace Kelly gibi belden oturtmalı leydi giyim tarzını seviyorsan sen vintage tarza yakınsındır fakat o elbisenin altına püsküllü ayakkabı tercih edersen bohem tarza da gönderme yapabilirsin.

Sürekli tek veya iki renk giyinerek aksesuar ve tarzını sade kıyafetlerden seçen bir minimal bir tarzın varsa sezonun öne çıkan modellerinden çok hareketli bir parça ile modern- minimal giyim tarzını yakalayabilirsin.

Tüm bu önerilerimizi dikkate alarak kendi stiline uyan giyim ürünleri çeşitlerini inceleyebilirsin. Stilin ve dış görünüşün hakkında etrafındakilere detaylı bilgi verecek olan kıyafet ve aksesuarlarını seçerken Zet.com’da bulunan her bütçeye uygun giyim fiyatlarını inceleyerek alışveriş yapmalısın!