Damlart

Toprağın minimal ve zamansız formlarını, farklı malzemelerle harmanlayıp günümüz izleyicisine  sunuyorum. El işçiliğiyle ürettiğim tasarımlarım, Size ve Yaşam alanlarınıza...

Toprağın minimal ve zamansız formlarını, farklı malzemelerle harmanlayıp günümüz izleyicisine  sunuyorum. El işçiliğiyle ürettiğim tasarımlarım, Size ve Yaşam alanlarınıza güzel enerjiler katsın..

Ben Damla Yeşiloğlu, Zet.com’da Damlart Ceramic Studio'nun sahibiyim. Doğma büyüme istanbul Bakırköylüyüm. İşlerimi Bakırköy'deki ev atölyemden ve arkadaşlarım Zuhal ve Nihal'in kurduğu Zen Seramik atölyesinde porselen çalışmalarımı yapıyorum. Aslında tasarımcıyım :) Eğitimimi Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünde Prof. Tankut Öktem atölyesinde tamamladım. 2009'da aynı okulda "Türk Seramiğinde Enstalasyon" konulu tez ve projemi vererek mezun oldum. Tasarım haricinde 10 senedir özel anaokullarında seramik eğitmenliği yapıyorum.

Heykel çalışmalarımın eskizlerini yine küçük kilden şekillendiriyordum bunları takıya dönüştürmeye karar verdim. 2009 yılında Damlart Ceramic Studio olarak porselen takı çalışmalarıma başladım. Yine Heykel ve işlevsel tasarımlarımada devam ediyorum.

Limoge kili, gümüş, deri, bakır gibi farklı malzemeler kullanarak tasarımlarımı oluşturuyorum

Tasarımlarımda işlevsellik ve sadelik ön planda. Limoge kili, gümüş, deri, bakır gibi farklı malzemeler kullanarak tasarımlarımı oluşturuyorum. Hayatımda yeniliklere açığım. Sürekli araştırmayı ve kendimce geliştirmeyi seviyorum.

Türkiyede tasarımcıların kendilerini tanıtıp işlerini tüm dünyaya sergileyebileceği bir platforma ihtiyacı vardı. Bunu zet.com bizlere sağladı. Farklı alanlardaki tasarımcıları bir araya getirerek kocaman bir aile olduk ve büyümeye de devam ediyoruz. Sizlerle birlikte çalışmaktan çok mutluyum.