acaba

Ham kumaşa doğal iplik ve boyalar kullanarak el yapımı sırt çantaları üretiyoruz. Tasarımlarımız serigrafi baskı ve nakış teknikleriyle yapılmıştır ve her ürün el yapımı...

Ham kumaşa doğal iplik ve boyalar kullanarak el yapımı sırt çantaları üretiyoruz. Tasarımlarımız serigrafi baskı ve nakış teknikleriyle yapılmıştır ve her ürün el yapımı olduğundan biriciktir. We are creating handmade backpacks, applying natural thread and dyes to grey fabric. Our designs are created using screen printing and embroidery techniques. Because of their handmade nature, all of our designs are unique.

Aynı desende yapılan çantalar bile tekniklerin doğası nedeniyle birbirinin aynısı olmuyor.

Merhaba, ben Başak Sağlam, Zet.com’da Acaba Design adlı dükkanın sahibiyim.
İstanbulluyum, bu şehirde doğdum büyüdüm. Galatada bir atölyemiz var, farklı disiplin gruplarından bir kaç arkadaş aynı atölyede çalışıyoruz. Serigrafi Baskı, Seramik, Dikiş Nakış...

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Grafik Tasarım okudum.
Bir süre reklam sektöründe çalıştım fakat son 3 aydır çalışmaya ara verip, yoğun bir şekilde Acabadesign ürünlerini üretiyorum. Bienal kapsamı altında bir galeride okul projem için yaptığım Grafik ürünlerim ve bununla birlikte üretiğim birkaç giysim sergilenmişti, giysileri almak isteyen insanlar oldu, Tekstil anlamında kullanacağımız ürünleri üretmeyi hep sevdim. Hali hazırda var olan düşünceyi yapmaya karar verdim. Fakat bunu tek bir alana kanalize etmem gerekiyordu. Böylelikle çantaları yapmaya başladım.

Serigrafi Baskı ve Nakış işleme teknikleriyle üretiyorum. Mümkün olduğunca doğal malzemeler kullanmaya çalışıyorum. Her çantayı sınırlı sayıda üretiyorum. Aynı desende yapılan çantalar bile tekniklerin doğası nedeniyle birbirinin aynısı olmuyor, Bu aslında amatör bişey gibi görünsede bence tasarım ürünlerin sınırlı sayıda bile üretilse, kendine has kimliğini taşımasını sağlıyor.

Tasarım anlamında seçici bir şekilde birçok markayı bir arada toplaması ve güvenilir alışveriş platformu oluşturması, bizim gibi tasarım markaları adına güzel bir alan oldu. Bunun yanı sıra zet.com'un sosyal medya üzerindeki reklam ve tanıtımları birçok insana ulaşabilme olanağı sağladı, Bunun için teşekkürler Zet :)