leagumustasarim

"L’ea Gümüş Tasarım" Afitap Tufan tarafından 2003 yılında kuruldu. Tufan spatula, boya ve sergilerle doldurduğu zamana kuyumculuk eğitimi ile farklı bir yön verdi. Kapalı...

"L’ea Gümüş Tasarım" Afitap Tufan tarafından 2003 yılında kuruldu. Tufan spatula, boya ve sergilerle doldurduğu zamana kuyumculuk eğitimi ile farklı bir yön verdi. Kapalı Çarşı’nın değerli ustalarından mum ve metal modelleme tekniklerini öğrendi. L'ea tasarımları gümüş, bronz v.b. metallerle bazen bir çakıl taşını süsler bazen de renkli bir deniz camının yansımasıyla şekillenir. Moda-Kadıköy'de bulunan L'ea Atölye'de, özgün takılar üretmenin yanında, mesleğe ilgi duyarak öğrenmek isteyenler için Mum ve Metal Modelleme dersleri de verilmektedir.

Merhaba, ben Afitap Tufan. Zet.com'da "L'ea Gümüş Tasarım" olarak bulabilirsiniz beni.

Mum modelleme ile başladığım kuyumculuk sevdası ilk gün şevki ile hep artarak devam etti. Kapalı Çarşı'nın en iyi ustalarıyla hem çalıştım hem öğrendim. Yılların birikimi öğrendiklerimi aktarma zamanını da beraberinde getirdi. Moda'da ki atölyem tasarlayıp üretmeyi seven insanların uğrak yeri oldu.  

Ürünlerim, farklı zevklere sahip insanlara hitap edecek zenginlikte. Değerli taşlarla tasarladığım bir yüzüğün yanı sıra, kırık bir cam parçasının süslediği bir çift küpe aynı heyecanı hissetmeme sebep olur her zaman. Bazen bir dal parçası, bazen de şahane bir safir taşıdır o günkü tasarımın kısmetine düşen. Tek tek elde yaptığım ürünler galiba biraz daha ön sıralarda yer alıyorlar benim gözümde.

Müşterilerimin geri bildirimleri yaptığım işin en keyifli kısmı. Doğru bir iş yaptığımı düşünüyor ve sanırım bu şımartılmayı seviyorum. Ve ben de onları çok seviyorum.