littlefabien

Herkese merhaba! Ben Gamze. Küçüklüğümden beri kendi kendime oyuncaklar yapıyorum. Tanıştığım insanlar, izlediğim filmler, rüyalarımda gördüğüm şeyler ve bunun gibi bir çok...

Herkese merhaba! Ben Gamze. Küçüklüğümden beri kendi kendime oyuncaklar yapıyorum. Tanıştığım insanlar, izlediğim filmler, rüyalarımda gördüğüm şeyler ve bunun gibi bir çok şeyden ilham alıyorum. Little Fabien'i 2010 yılında hayata geçirdim. Bebeklerin yapımında %100 pamuklu kumaşlar kullanmaya gayret ediyorum ama karakterin gidişatına göre kumaş ve aksesuar konusunda farklı malzemeler kullanabiliyorum. Öyle işte.

Selamlar. Ben Gamze Tunç Şengül. Zet.com'da  Little Fabien isimli dükkanın sahibiyim.Doğum yerim Ankara. Ama Küçüklüğümden beri İstanbul'dayım. Evimin bir odasını atölyeye çevirdim. Bu odada yaşıyorum diyebilirim.

Aslında bir ihracat uzmanıyım. Kurumsal işimden ve beyaz yakalı çook sevgili iş yerimden bir süre önce ayrıldım. Tam zamanlı olarak bebeklerimle meşgul olmaya çalışıyorum. Dikiş makineme ve bebeklerime yakın olduğum sürece nefes almamın kolaylaştığını anladım.  

Aslında kendimi bildim bileli hep bir şeyler örüyorum, yapıştırıyorum dikiyorum. Ellerimi kullanmayı seviyorum. Ama "Little Fabien" i 2010 yılında hayata geçirdim. Sevdiğim şeyi yapmak istiyordum temelde. Çok istiyordum. Bebek ruhlu kızlardan değilimdir aslında ama düşününce hayatım boyunca (bugün de dahil) oyuncak bebeklerden vazgeçemediğimi fark ettim. Kendi gözümden hayal gücümü de katarak bir minik dünya yarattım:) Kısaca bez bebekler yapıyorum ben.Küçük zombi adamlar zombi kadınlar:)  Kişiye özel çalıştığım gibi (fotoğrafınızdan yola çıkarak yaptığım çalışmalar) sevdiğim sanatçıların vs.de bebeklerini yapmaya çalışıyorum. En yoğun olduğum zaman yılbaşı zamanı oluyor çünkü yaptığım işin niteliği hediye vermek için çok uygun.

En çok kullandığım malzeme keçe aslında. Yani ana malzemem olan yumuşak kanvas kumaşı saymazsam tabii. Aslında o kadar çok malzeme kullanıyorum ki. Diyelim ki bebeğini yapacağım kişini görselinde bakırdan deriye bir sürü detay var ben hepsini aynı malzemeleri bulup bebek boylarına uyarlayarak kullanmaya çalışıyorum

Detaylara çok önem veriyorum. Yani içime sinene kadar uğraşıyorum en minik detayla bile. Pire için yorgan yakıyorum bazen. Sonuna kadar getirdiğim bir işi bir detayı içime sinmedi diye sil baştan yapabiliyorum. Özellikle kişiye özel çalışmalar yaptığım için, küçük detayların insanlar için ayrıca önemli olduğunu düşünüyorum İnsanlardan çok güzel geri dönüşler alıyorum. Telefonlaşıyoruz bazen. Bazen elden teslim ediyorum ve tanışma fırsatımız da oluyor böylece. Özellikle bebeklerini ilk teslim ettiğim anda yüzlerinde beliren gülümsemeyi hiç bir şeye değişmem. Dünyanın en mutlu insanı oluyorum o zaman.