luft

Şehirde, plajda ve kırsalda, hayatın her anında kullanabileceğiniz sade, modern ve şık tasarımlara sahip çantalar üretiyoruz. Kumaşlarımızı seçerken mevsimlerin ve doğanın...

Şehirde, plajda ve kırsalda, hayatın her anında kullanabileceğiniz sade, modern ve şık tasarımlara sahip çantalar üretiyoruz. Kumaşlarımızı seçerken mevsimlerin ve doğanın renklerinden ilham alıyoruz. Ayrıca tüm çantalarımız el yapımı ve doğa dostudur.

Ben Güneş Şekeroğlu. Zet.com’da luft adlı mağazanın sahibiyim. İstanbul’da doğup büyüdüm. İşlerimi evimdeki atölyemden yürütüyorum. Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Bölümü mezunuyum. Şu an Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Dijital Film Teknolojileri üzerine Yüksek Lisans yapıyorum. Bir yandan da yapımcı olarak görev aldığım film şirketinde çeşitli projeler yürütüyorum.

luft yaklaşık üç yıl önce oluştu ve oluşmasını sağlayan en büyük etken annemdi. Çocukluğumdan beri annem her zaman birşeyler dikip üretirdi. Günlük kullandığımız çoğu tekstil ürünlerini ve çantaları kendimiz yapardık. Zamanla çevremizden gelen olumlu düşüncelerin ve taleplerin ciddi boyutlara ulaşmasıyla birlikte luft macerası başladı :) Genellikle hayatın her anında kullanılabilecek sade, modern ve şık tasarımlara sahip çantalar üretiyorum. Yeni bir çanta üretirken aklımda hep basit ve şık olmalı düşüncesi var. Zamansız, belli bir dönem ile sınırlandırılamayacak tasarımlar  üretmeye özen gösteriyorum.

Genellikle malzemelerimi, yerli pazarlardan temin ediyorum. Pamuk ve keten türü kumaşlar asla vazgeçemediklerimden.

En büyük kaynağım doğanın kendisi. Doğanın sahip olduğu uyum ve ahengi yine doğanın tüm basitliğini de taşıyarak tasarımlarıma yansıtmaya çalışıyorum. 

Çantalarımızın tasarımından üretimine kadar göstermiş olduğumuz özenin kullanıcılar tarafından fark edilmesi ve küçücük bir ayrıntının ne kadar hoşlarına gittiklerini duymak bizim için en büyük motivasyon. zet.com üzerinden hiç tanımadığım insanlarla bu duyguları paylaşmak çok güzel. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen müşterilerin yorumları zet.com’un yapmak istediği işi ne kadar başarıyla yaptığını gösteriyor.