muratpazarcik

Murat Pazarcık Sanat Atölyesi özgün tasarımların yanı sıra kişiye özel tasarımların hayata geçirildiği bir sanat durağıdır. Ağırlıklı olarak seramik duvar...

Murat Pazarcık Sanat Atölyesi özgün tasarımların yanı sıra kişiye özel tasarımların hayata geçirildiği bir sanat durağıdır. Ağırlıklı olarak seramik duvar panoları üretilen atölyede heykel, vazo, ayna, karo, biblo, tabak ve takı tasarımı gibi hediyelik ürünlerden dekoratif ürünlere kadar her geçen gün artan ürün gamıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Merhaba, ben Murat Pazarcık. Zet.com’da Murat Pazarcık Sanat Atölyesi’nin sahibiyim. Kökler Romanya’ya kadar uzansa da aslen Bursalıyım. Çalışmalarımı çok sevdiğim atölyemde sürdürüyorum.

Seramik sanatçısıyım. Bunun yanı sıra mimarı projelerde yer almaktayım. Eğitimimi Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde tamamladım. Güzel Sanatlar Seramik Bölümü mezunuyum. Sanatın hemen hemen bütün dallarına karşı ilgiliyim. Küçükken sokakta oynayabilen son nesil olarak, çamurla tanışmam çocukluğuma dayanıyor.

Küçükken sokakta oynayabilen son nesil olarak, çamurla tanışmam çocukluğuma dayanıyor.

Seramikle tanışmam Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatları kazanmamla oldu. Güzel sanatlardan seramiği seçmemin nedeni, yaptığınız tasarımlarda çok fazla özgürlük sağlaması. Form üzerinde yeterince özgür olduğunuz gibi renk konusunda da sınırsız tekniğe ve etkiye sahip olması beni her zaman etkilemiştir.

Çalışmalarımın genelini insan ve şehir konusu oluşturuyor. Bir şekilde hayatın içindeyiz ve bizi biz yapan değerler, yaşama dair fikirler ve duygularımız yeryüzünde çeşitli yollarla şekillenmekte. Ürünlerimi klasik seramik şekillendirme yöntemleri haricinde kendime ait tekniklerle şekillendirmekteyim. Seramik sanatı, ucu bucağı olmayan denemelerle, seramikle uğraşan sanatkarların dışında alıcıların da ilgisini çeken bir sanat dalıdır.

Ülkemizde önemli bir eksik olan tasarımcıların özgün ürünlerini alıcılarla buluşturan Zet.com sağlamış olduğu hizmetle tasarımcılara ve ziyaretçilerine güzel bir fırsat sunmuş durumda. Bir tasarımcı olarak Zet.com bünyesinde bulunup özgün çalışmalarımı, kişiye özel tasarımlardan hoşlanan ve farklı olmayı yaşam tarzıyla birleştiren Zet.com takipçilerine sunmaktan mutluyum.