papirbutikk

Anything but Ordinary

Anything but Ordinary

Merhaba, ben Serenay Lökçetin, Zet.com’da Nanay Design dükkanının sahibiyim. Bursalıyım. İşlerimi evde kendime oluşturduğum atölyemden yürütüyorum.

Hikayem biraz karışık... Nanay Design dışında bir de özel gün fotoğrafçılığı yapıyorum. Aslında Uludağ Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. Üniversiteden sonra iç mimari eğitimi aldım. Daha sonra Nanay Design'la birlikte fotoğraf tutkum da büyüdü. İkisinin yolcuğu aynı zamanlarda başladı. Şu anda da tasarım ve fotoğraf işlerimi birlikte yürütüyorum.

Hayatımın yönü polimer kil ile tanışmamla değişti. O kadar güzel bir malzeme ki siz hayal ediyorsunuz, şekillendiriyorsunuz ve somut bir şekilde sonucu görebiliyorsunuz.

Hayatımın yönü polimer kil ile tanışmamla değişti. O kadar güzel bir malzeme ki siz hayal ediyorsunuz, şekillendiriyorsunuz ve somut bir şekilde sonucu görebiliyorsunuz. Ürünlerimi yaparken önce benim beğenmem çok önemliydi. Benim gibi düşünenlerle bu mutluluğu paylaşmak istedim. Şanslıydım ki aynı beğeni anlayışını taşıdığım çokça insan varmış. Polimer kili tanıdıkça yeni çalışmalar denedim ve bugün Nanay Design ağırlıklı olarak ayaklardan kitap ayraçları üretiyor.

Tarzımı tek bir kelimeyle anlatamam sanırım. Eğlenceli, esprili diyebilirim. Benim için önemli olan ürünlerimin üreteni de tükeni de mutlu etmesi. Ürünü alan kişinin yüzünde muzipçe bir gülümseme görüyorsam amacıma ulaşmışım demektir. Önce polimer kilden kalıp kullanmadan ayakları/elleri modelliyorum. Daha sonra hepimizin evinde annelerimizin kullandığı fırınlarda pişiriyorum. Ardından akrilik boya ile renklendiriyorum. Daha sonra kitap ayracı haline getiriyorum. Paketleme kısmı da benim için çok önemlidir. İlk izlenimin, dolayısıyla sunumun çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Zet.com kesinlikle farklı. Nanay Design'a kattığı çok fazla şey var. El yapımı ve özel ürünler arayan kişilerle buluşmamı sağladı. Daha geniş bir kitleye ulaşmama aracı oldu.