thenorthfox

The North Fox is a handmade leather crafting studio founded by Interior Architect Ezgi Coban and Environmental Engineer Yagmur Coban in Istanbul - Turkey. The studio uses a unique combination of...

The North Fox is a handmade leather crafting studio founded by Interior Architect Ezgi Coban and Environmental Engineer Yagmur Coban in Istanbul - Turkey. The studio uses a unique combination of high quality genuine leather and wool felt.

Yağmur Çoban ve Ezgi Çoban, zet.com'da The North Fox dükkanının sahibiyiz. 
İstanbul'luyuz. İşlerimizi Nişantaşı'nda bulunan atölyemizden yürütmekteyiz. Ezgi Çoban İstanbul Ticaret üniversitesi mezunu şu anda kendi ofisinde eşiyle birlikte kurduğu Akis Architecture'da mimarlık yapıyor. Yağmur ise bahceşehir universitesinde çevre müh. Öğrencisi. Ezgi'nin öğrencilik yıllarında eskiz defteri hazırlama serüveni ile başkadı her şey. Gören beğendi derken bir hobiye dönüştü. 7-8 sene boyunca öğrendiklerimizi üzerine ekleyerek deri hakkında bilgi sahibi olduk süreç boyunca. Daha sonra ihtiyaçtan kendimize tasarladığımız teknolojik aletlere cihazlar, çantalar, toparlayıcılar gelişti. Ürün gamı da gelişti. Yağmur kendine yaptığı çantasıyla bir tasarım mağazasında çok beğenilip, sipariş verilmesi istenince yapmaya karar verdi. Oradan sonra sosyal medya ile aslında online platformda ses getiren ve beğenilen bir platform olduk.

Bilgisayar ve tablet kılıfları, kablo toparlayıcıları, defterleri, cüzdanları, kamera askılarının yanı sıra sipariş üzerine kişiye özel doğal deri ve keçe gibi tezat malzemelerin bir arada bulunduğu ürünler tasarlıyoruz. Kaliteli deri ve el işçiliği ile ürünleri yapıştırı ve mukavva gibi herhangi başka materyaller ile birleştirmeden uzun soluklu ürünler yapmaya çalışıyoruz.

 Markanın amacı; şık, sade ve el işçiliğinin benzersizliğine dayalı, deri ürünleri ortaya çıkarmak ve aynı zamanda en kaliteli malzemeler ile günlük kullanıma uygun ürünler tasarlamak. 

Tasarımlarımızı özel kılan modern tasarımı ile şehir hayatına uygun olması ve pratik bir kullanıma sahip olması. Gerçek deri ve el işçiliği ile uzun yıllar boyunca kullanıma uygun olması.

Müşterilerimiz ürünlerimizi pratik buluyorlar. Teknolojik cihazlara uygun ölçülerde çalışmamız, yaptığımız ve tasarladığımız ürünlerin sadece bir taşıcıdan ziyade kullanıma ortak etmemizi seviyorlar. Mesela pasaport kılıflarımız sadece pasaport kılıfınıza bir koruyucu olması için değil aynı zamanda havalimanında ihtiyaç duyabileceğiniz bir cüzdan olarak tasarlanıyor.

Kullanıcılardan ömür boyu güvence vermemiz, en ufak soru ve sorun yaşadıklarında bizimle kısa ve hızlı şekilde iletişim sağlamaları,  butik ve kişiye özel tasarımlar üzerinde çalışmamız hakkında çok olumlu geri dönüşler alıyoruz.