Zet Takı Kolye

Tasma Kolye

90’lı yıllardan kalma ve günümüzde tekrar moda olan tasma kolyeler her tarza ve stile uygun modelleri ile Zet.com’da. En özel tasarımları incelemek için hemen tıkla, seçimini yap!

Detaylı Filtrele

106ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 2
Son zamanlarda tekrar moda olan en gözde aksesuar tasma kolye modelleri ışık hızıyla hayatımıza girmek üzere. Fakat tasma kolyeler yanlış takılırsa sizi şık ve zarif göstermek yerine oldukça rüküş ve kalın boyunlu gösterebilir. O nedenle önerilerimizi okumadan seçimini yapmamalısın!

Choker Kolye Nedir?


Tasma kolyelerin diğer bir adı da choker kolyedir. Boynu tam olarak saran bir kolye çeşididir. Özellikle 90’lı yıllarda moda olsa da son yıllarda deri ve kadife kumaş çeşidi dışında, desenli dövme tipi ve zincir detaylı olanları da vardır.

Öncelikle tasma kolyeler boynunu tamamen sarmalı. Özellikle deri veya kumaş biçiminde olanlar boynu sarmazsa sarkık bir görünüm oluşturur ve bu da hoş bir görünüm olmaz. Seçimini yaparken mutlaka boynuna göre seçim yapmalısın.

Tasma Kolye Nasıl Kombine Edilir?


Asi bir tavır takınmak istersen deri, kalın ve siyah tasma kolye seçmelisin. Böylece asi ve rocker bir hava yakalayabilirsin.

Birkaç tane tasma kolyeyi bir arada kullanacaksan straplez yaka bir üst giymeni tavsiye ediyoruz. Zincir kolyeler ile de tercih edeceğiniz tasma kolye modellerini deri V yakalar ile yakası oldukça açık olan üst giyimlerle tercih etmelisin. Minimal bir tarzın varsa sade tasma modellerini tercih edebilirsin. Bu modeli ise yakası açık gömlekler ile takmanı tavsiye ediyoruz. Maksimal bir stil içinse taşlı choker kolyeleri öneriyoruz.

Elbise giyerken tasma kolye takmak istersen de elbisenin düşük omuzlu, straplez veya derin V yakalı olmasına dikkat etmelisin. Aksi halde oldukça kısa boyunlu görünebilirsin. Bu nedenle tasma kolye takmak için uzun boyunlu olman gerektiğini de aklından çıkarmamalısın.

Ayrıca tasma kolye taktığınızda sizi daha güçlü göstereceği için saç modelinizi uğraşılmamış gibi duran hafif dalgalı veya bukleler halinde omuzlarınıza bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Romantik bir görünüm içinse dağınık topuz modelini tercih edebilirsiniz.

Senin için seçtiğimiz en güzel choker kolye çeşitleri arasından farklı stildeki modellerini inceleyebilir, farklı tasarımcıların tasma kolye modelleri ve çeşitleri arasından bütçene uygun olanları aksesuarların arasına ekleyebilirsin.