Özel günlerin için tebrik kartı yazmayı planlıyorsan en güzel ve özel tasarım kartlar Zet.com’da. En güzel tebrik kartlarını incelemeden seçimini yapma. Unutma güzel dileklerin kadar seçtiğin kartta önemli!

Detaylı Filtrele

38ürün

Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Materyal
Renk
Stil
Özel gün/sezon ürünü
/ 1
Henüz teknoloji bu kadar gelişmiş değilken ve internet, mail ya da sosyal medyadan haberleşme ortaya çıkmadan önce özel günlerde itinayla tebrik kartı atılırdı. Tebrik kartının diğer bir adı da kısa mektuptur. Tebrik kartı herhangi bir kart ile farklılıklar gösterir. Çünkü kartta her zaman bir kutlama olmak zorundadır. Tebrik kartı yazarken mutlaka bir kutlama yapmak, “kutlarım”, “kutlu olsun” gibi ifadelere yer vermek gerekir.

Özellikle bayram, doğum günü, yılbaşı ve yeni doğan bebekler için tebrik kartı hazırlamak hediye almak kadar önemliydi eskiden. Çünkü el yazısı ile yazılan tebrik kartları gönderilen veya verilen kişiye onu ne kadar önemsediğini göstermenin en samimi şeklidir. O nedenle tebrik kartları bu kadar önemli ve verildiğinde ince bir davranış olarak kabul edilir. Kişiye özel olduğu ve veren kişinin kendi el yazısı ile yazdığı için bir ömür saklanabilecek kadar özel bir hediyedir.

Tebrik Kartı Hangi Durumlarda Yazılır?


Tebrik kartı önemli günlerde yazılır. Her ne kadar geçmişte bayram ve yeni doğan bebeklere de kart yazılırken günümüzde çoğunlukla yılbaşı, ve doğum günlerinde yazılır.

Tebrik kartları arasından en çok tercih edilen doğum günü tebrik kartıdır. Genellikle “İyi ki Doğdun” ya da İngilizcesi olan “Happy Birthday” yazısı ile pasta resmi olmasına rağmen son yıllarda hayvan resimleri olan tebrik kartları da doğum günleri için tercih edilmektedir. Yılbaşı tebrik kartı ise çoğunlukla kırmızı renkte olup yılbaşı ağacı veya yılbaşı süsü resmi içermektedir.

Tebrik Kartı Nasıl Yazılır?


Tebrik kartları mutlaka el yazısı ile yazılmalıdır. Kartın verileceği kişiye göre hitap etmek gerekir. Tabii bu hitap şeklinin sevgili, sayın gibi kalıplaşmış ifadeler yerine içtenlikle yazıldığı hissettirilmelidir. Akıcı bir dil ile yazılırken noktalama ve imla kurallarına dikkat edilmelidir. Özellikle tarih ya da yer belirtilmeden tebrik kartı yazılmalıdır.

Tebrik Kartı Nasıl Gönderilir?


Tebrik kartı zarfın içine konarak gönderilir. Fakat gönderirken kesinlikle zarfın ağzı kapatılmamalıdır. Zarfın ağzı kapatıldığında artık kart olmaktan çıkar mektup adını alır. Tebrik kartlarını elden ya da verilen bir hediyenin içine konarak da verebilirsiniz.

Tüm bu önerilerimizi dikkate alarak tebrik kartı çeşitlerini inceleyebilirsin. Tebrik kartı seçerken tebrik edeceğin günün önemi ile ilgili bir kart seçmek ve kendi bütçene uygun kart için tebrik kartı modelleri ve fiyatları arasından sana uygun olanı hemen satın alabilirsin.